Arslanoğlu: Diyabet, Hayatla İlgili Olumlu Katkıları Olan Bir Maceradır

Arslanoğlu: Diyabet, Hayatla İlgili Olumlu Katkıları Olan Bir Maceradır

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Diyabetliler Günü dolayısıyla dayanışma ve kaynaşma yemeği düzenlendi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Diyabetliler Günü dolayısıyla dayanışma ve kaynaşma yemeği düzenlendi. Yemeğe katılan Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Başkanı ve Çocuk Endokrinolojisi Diyabet Derneği Başkanı Prof.Dr. İlknur Arslanoğlu, "Diyabetli bir çocuğun ailesi ve yaşamı acısıyla tatlısıyla dolu dizgin bir macera gerçekten. İnsana hayatla ilgili, hayatla ilgili vücudumuzla ilgili çok fazla şey öğreten kişisel gelişim yönünde aslında her kademede çok olumlu katkıları olan bir macera." dedi.

    Öğretmenevinde düzenlenen dayanışma yemeğine katılan Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Başkanı ve Çocuk Endokrinolojisi Diyabet Derneği Başkanı Prof.Dr. İlknur Arslanoğlu ile birlikte, Ereğli Belediyesi önceki dönem belediye başkanı Murat Sesli, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Ortopedi Doktoru Recep Erdoğan ve diyabetli çocuklar ile aileleri katıldı.

    Yemeğin ardından davetlilere hitaben konuşan katılan İlknur Arslanoğlu, "Diyabetli bir çocuğun ailesi ve yaşamı acısıyla tatlısıyla dolu dizgin bir macera gerçekten. İnsana hayatla ilgili hayatla ilgili vücudumuzla ilgili çok fazla şey öğreten kişisel gelişim yönünde aslında her kademede çok olumlu katkıları olan bir macera." şeklinde konuştu.

    Arslanoğlu, "Bir kaç cümle daha doğrusu bir cümle ile şu şekilde ifade edebilirim. Ben diyabetli bir çocuğun ailesi ve yaşamı acısıyla tatlısıyla dolu dizgin bir macera gerçekten. İnsana hayatla ilgili, hayatla ilgili vücudumuzla ilgili çok fazla şey öğreten kişisel gelişim yönünde aslında her kademede çok olumlu katkıları olan bir macera. Belki dramatik bir sonuç açısından değil ama beyni meşgul etmesi emek istemesi açısından en külfetli hastalıklardan biri. Külfetli diyorum ama en zararlı demiyorum kesinlikle. Belki de tam tersine bu zahmetli ve insanı oyalayan taraflarıyla birlikte belki de kaynaştıran başkalarının 'Keşke biz de onların arasında olsak' dedirttirecek kadar gıpta ettiren bir sosyal tarafı var." ifadelerini kullandı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.