Arıcı: Expo Antalya’ya Önemli Yatırımlar Yaptıracaktır

Arıcı: Expo Antalya’ya Önemli Yatırımlar Yaptıracaktır

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, EXPO 2016 Antalya çerçevesinde, şehre önemli yatırımlar yapılacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, EXPO 2016 Antalya çerçevesinde, şehre önemli yatırımlar yapılacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, EXPO 2016 Antalya Ajansı’nı ziyaret etti. Genel Sekreter Selami Gülay ile görüşen Arıcı, 2016 yılında Antalya’da düzenlenecek Dünya Botanik Expo’sunun Türkiye'nin tanıtımı ve prestiji açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Arıcı, turizme büyük katkı sağlayacak EXPO 2016 Antalya çerçevesinde, şehre önemli yatırımlar yapılacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Selami Gülay, EXPO 2016 Antalya Ajansı çalışmaların devam ettiğini 23 Ağustos 2013 drenaj, sedde, sedde üstü yol ve Expo Gölü’nün temelinin atılacağını söyledi. Bu çalışmaları kısa sürede bitirmek istediklerini belirten Gülay, yıl sonunda alana ağaç dikmeye başlayacaklarını ifade etti.

    EXPO 2016 Antalya’nın turizm açısından önemine değinen Genel Sekreter Gülay, “EXPO 2016 Antalya’ya yaklaşık 8 milyon ziyaretçinin gelmesini hedefliyoruz. Dünyanın birçok ülkesinden turistler, EXPO 2016 Antalya için tatillerini ülkemizde geçirecek. Ayrıca, EXPO sonrasında alan ve dünya bahçeleri korunacağı için turizme önemli bir cazibe merkezi olarak uzun yıllar hizmet verecek.” dedi.

    Genel Sekreter Gülay, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’ya ziyaret anısına ipek böceği kozasından yapılmış EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği ‘Şakayık’ ve EXPO 2016 Antalya flaması hediye etti.

    Bakan Yardımcısı Arıcı, EXPO 2016 Antalya Ajansı genel sekreterlik hizmet binasını gezerek, çalışanlarla da sohbet etti. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.