"Arda Konusunda Her An Her Şey Olabilir"

"Arda Konusunda Her An Her Şey Olabilir"

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Sözcüsü Şükrü Ergün, yapılan açıklamalara karşın, 11 Ağustos'taki Süper Kupa Finali'nde dostça bir ortamın olacağına inandığını söyledi.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Sözcüsü Şükrü Ergün, yapılan açıklamalara karşın, 11 Ağustos'taki Süper Kupa Finali'nde dostça bir ortamın olacağına inandığını söyledi.

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Ergün, "Taraftarımız tabii ki Süper Kupa maçına kayıtsız kalmayacak. Ben her şeyden önce çok temiz bir maç olacağına inanıyorum. Eski yıllarda bir Galatasaray - Fenerbahçe maçının ilanı, Galatasaray - Fenerbahçe bayramı diye verilmiş. Bu bir belgedir. Ben maçın bu şekilde olmasını istiyorum. Bu bir derbi değil. Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynanan bir bayram gösterisi olsun istiyorum." dedi.

ARDA KONUSUNDA HER AN HER ŞEY DEĞİŞEBİLİR

Ergün, şu ana kadar yabancı oyunculardan gitmesi kesinleştiğine dair herhangi bir oyuncunun isminin yönetime gelmediğini belirten Ergün, Arda Turan'ın takıma dönme ihtimaliyle ilgili olarak ise, "Başkanımız da ifade etti. Arda gelse çok iyi olur. Takımı şu anda vermek istemiyor. Ama bu önümüzdeki dönemde Atletico Madrid'in aynı fikre sahip olacağı anlamanı gelmiyor. Kesinlikle her an her şey değişebilir. Transfer oynak bir zemin bildiğiniz gibi." şeklinde konuştu.

EMRE CAN İÇİN SOMUT BİR ADIM YOK; AMA İLGİLENİYORUZ

Galatasaray'ın, Bayern Münih'in Türk oyuncusu Emre Can'la ilgilendiğini dile getiren Şükrü Ergün, "Kendisiyle ilgileniyoruz; ama bu ilgiyi somut bir adıma dönüştürmedik. Bir gelişme olursa paylaşırız. Fakat Galatasaray, Emre Can'la ilgileniyor." dedi.


GECE İÇKİ İÇİLİR GÜNDÜZ İÇİLMEZ DİYE BİR KURAL VARSA DEMİRÖREN'İN DEDİĞİ DOĞRU

TFF Başkanı Demirören'in, "Maçlar gündüz oynansın, içki içme oranı azalır, taraftar agresif olmaz" önerisiyle ilgili olarak ise Ergün, şöyle konuştu:

"Ne diyeyim bu öneriye. İçki içen isim gündüz de içer. Gece de içer. Buna nasıl yorum yapayım ki. Eğer insanlar gece içki içer gündüz içmezler diye bir kaide varsa, dediği doğrudur. Kişisel görüşümü beyan ediyorum. Maçları gündüz oynattığınızda da içki içmek konusunda bir fark olacağını sanmıyorum; çünkü insanlar maça gelmeden önce rahatlamak ya da sosyalleşmek adına arkadaşlarıyla buluşup, içki içerek maça geliyorlar. Bu bir ritüel halinde ilerliyor. Tasvip ediyor muyum? Etmiyorum. Gündüz olduğunda ise öğlen buluşup içki içecekler. Ne farkedecek ki."

EMEĞİYLE ÇALIŞIP, PARA KAZANMAK UTANÇ VERİCİ BİR ŞEY MİDİR?

Fenerbahçe yönetimi tarafından Ebru Köksal ve Lütfi Arıboğan'ın TFF'de görevli oldukları dönemle ilgili yapılan açıklamalar için ise Şükrü Ergün, "Bunlara ne yorum yapayım. Ben bunları ciddiye almıyorum." diyerek, şunları söyledi:

"Tesadüfen bazı profesyoneller Galatasaray kökenli olanlardan seçilmişler. Kaliteleri o mevkii de görev yapmayı uygun olduğu için o göreve gelmişler. Ama bu insanlar tuttukları takımı kayırmayacak kadar da progesyonel insanlar. Geçmişlerine bakarsanız, ne olduğunu göreceksiniz. İnsanları bu şekilde hakaret etmek yakışıksız. Bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Yoruma değer bir şey yok. Hele son açıklamaları... Gerçi isim beyan etmiyorlar; ama emeğinin karşılığında para almak utanç verici bir şey midir? İnsanlar bir emek sarfedip, karşılığında bordurolu olup para kazanıyorlarsa bu ayıp bir şey midir? Bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum."

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE GEÇEN SEZONU AŞMAK ZORUNDAYIZ

Şükrü Ergün son olarak, "Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezonu aşmak zorundayız. Ancak o zaman başarılı olduk diyebiliriz." şeklinde konuştu.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.