Antalya Bayramı 'Huzur' İçinde Geçirecek

Antalya Bayramı 'Huzur' İçinde Geçirecek

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı'nın kutlanacağı 8-11 Ağustos tarihleri arasında gerekli asayişi, emniyeti, trafik güvenliğini sağlamak için 'Huzur Planları' adıyla bir dizi uygulama gerçekleştirecek.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı'nın kutlanacağı 8-11 Ağustos tarihleri arasında gerekli asayişi, emniyeti, trafik güvenliğini sağlamak için 'Huzur Planları' adıyla bir dizi uygulama gerçekleştirecek. Huzur Planları ile suçlar oluşmadan önlenmeye çalışılacak.

    Huzur planları kapsamında; kalabalık cadde ve sokaklar, şehir içi ulaşıma mahsus toplu taşıma araçları ile duraklar, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, eğlence ve dinlence yerleri, piknik alanları, terminaller, limanlar gibi halkın yoğun olarak bulunacağı yerlerde yankesicilik, kapkaç, hırsızlık ve gasp olaylarına karşı yıldırım ekipleri ve güven timlerinden oluşan yaya ve motorize ekipler görevlendirilecek. Hava ve deniz limanı ile otogarda yolcu kapasitesi artacağından, görevli personele ek olarak yaya ve motorize ekip sayıları arttırılacak.

    HIRSIZLIKLARA KARŞI ÖNLEM

    Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde denetimler artırılacak. Bayram süresince birçok iş yerinin kapalı olacağı, kişilerin ziyaret ve veya tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacağı göz önünde bulundurularak oluşabilecek hırsızlık olaylarının önlenebilmesi amacıyla gerekli tedbirler alınacak.

    ŞEHİTLİK VE MEZARLIKLARDA DENETİM ARTACAK

    Bayram namazı öncesi ve sonrası oluşabilecek olumsuzluklara karşı da gerekli tedbirler alınacak. Arife ve bayramın diğer günleri yapılacak mezarlık ziyaretlerinin huzur ve güvenlik içerisinde gerçekleştirilebilmesi için şehitlik ve mezarlıklar çevresinde motorize ve yaya devriyelerce gerekli önlemler alınacak. Genel güvenlik açısından risk oluşturabilecek şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde gerekli uygulamalar yapılacak, özellikle kuşku uyandıran çanta, paket, poşetlere karşı denetim ve kontroller sıklaştırılacak.

    YOLCU OTOBÜSLERİNE DENETİM SIKLAŞTIRILACAK

    Bayram tatilleri süresince kazaların önüne geçilebilmesi amacıyla karayollarında trafiğin tanzimi ve denetimi ile görevli ekipler takviye edilecek. Önemli kavşak, geçit ve güzergahlarda sabit ekipler konuşlandırılacak. Yolcu otobüslerine yönelik kontroller sıklaştırılacak.

    AĞIR TONAJLI ARAÇLAR BEKLETİLEBİLECEK

    Hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süre ihlallerine yönelik denetimlere ağırlık verilecek. Kazaların meydana geldiği bölgeler ile il merkezine giriş ve çıkış bölgelerinde radarla hız denetimlerine ağırlık verilecek. Trafik yoğunluğunun arttığı yollarda, gerekli görülmesi halinde, TIR, kamyon, tanker gibi ağır tonajlı araçlar trafik akımı normale dönünceye kadar bekletilecek.

    SİVİL EKİPLER CEZA KESECEK

    Kazaların yoğun olduğu yerlerde sivil denetim ekipleri görev alacak. Ekipler, yakın takip, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu kullanımı gibi kural ihlallerini tespit edip sürücüler hakkında cezai işlem uygulayacak. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.