Ankara'dan değil Konya'dan başvuru yaptı

Ankara'dan değil Konya'dan başvuru yaptı

Leyla Şahin Usta başvurusunu yaptı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, Konya'dan aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Leyla Şahin Usta başvurusunu yaptı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, Konya'dan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Şu an deprem bölgesi Hatay'da olan Usta, gazetemizin de sorularını yanıtladı. Aday adaylığı başvurusunu Ankara'dan değil, Konya'dan yapan Usta, “İstanbul'dan aday olacak” iddialarının da doğru olmadığını söyledi. Usta, “Benim önceliğim Konya. Başka bir şehirden aday olacağım iddiaları söz konusu değil” dedi.

leyla.jpg

DR. LEYLA ŞAHİN USTA KİMDİR?

8 Mart 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Leyla Şahin Usta, İlk, orta ve lise öğrenimlerini yine doğduğu şehir İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimine ise 1993 yılında Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayan Usta, daha sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yatay geçiş yaparak eğitimine burada devam etmiş ve 1999 yılında yaşanan başörtüsü sorunu sebebiyle de eğitimine Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmiştir. Leyla Şahin Usta, Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2003 yılında mezun olmuştur. 1998 yılından itibaren Sivil Toplum Kuruluşlarıyla aktif olarak ilgilenen Usta, 2007 yılında Türkiye’ye geri dönmüş ve 2015 yılının Şubat ayına kadar da hekim olarak görevine devam etmiştir. AK Parti’den 25, 26. ve 27. dönemlerde Konya Milletvekili seçilen Usta, İnsan Hakları'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine halen devam etmektedir. Ayrıca iyi derece Almanca ve İngilizce bilen Leyla Şahin Usta, evli ve iki çocuk annesidir.

EMRE ÖZGÜL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum