Anıt ağaçların bakımları yapılıyor

Anıt ağaçların bakımları yapılıyor

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun onayı doğrultusunda ilçedeki asırlık anıt ağaçların bakımını gerçekleştiriyor.

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun onayı doğrultusunda ilçedeki asırlık anıt ağaçların bakımını gerçekleştiriyor. Kirazlı, Selam, Ayanbey, Lalebahçe, Yaka, Kürden, Aşkan ve Hacışaban Mahallelerinde bulunan anıt ağaçların bakımı, Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar neticesinde Konya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun kararı ile tescil edilen anıt ağaçlarının budama, bakım ve gençleştirme çalışmaları yapılıyor.

Meram ilçesinde yaşları 400’e kadar varan 94’ü tescilli 76’sı ise tescilsiz olmak üzere toplam 170 adet anıt ağaç bulunuyor. Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ayrıca ilçe sınırları içerisinde yer alan tüm cadde, sokak ve parklardaki fidanların bakımlarını sürdürüyor. Cadde ve sokaklarda bulunan fidanların her yıl periyodik olarak kışlık ve yazlık bakımları yapılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.