"Ameliyatsız bir şekilde  iyileşmek mümkündür"

"Ameliyatsız bir şekilde iyileşmek mümkündür"

Dr. Mehmet Portakal, "Bel ve boyun fıtık ameliyatlarının yüzde 99’u boş yere yapılıyor.er bel ve boyun ağrısı fıtık değildir ve ameliyat son seçenektir" dedi

Dr. Mehmet Portakal, "Bel ve boyun fıtık ameliyatlarının yüzde 99’u boş yere yapılıyor. Her bel ve boyun ağrısı fıtık değildir ve ameliyat son seçenektir. Ameliyat 100 bel fıtığından sadece bir tanesinde gerekebilir ve 99’u ameliyatsız bir şekilde iyileşebilmektedir" dedi

Dr. Mehmet Portakal, her bel ve boyun ağrısının olmadığını ve ameliyatın son seçenek olduğunu dile getirdi. Dr. Portakal, açıklamasında şunları söyledi: "Kadın erkek tüm yetişkinlerde yaşamlarının bir döneminde önemli derecede bel boyun ağrısı görülüyor ve böyle bir durumda aklımıza ilk önce bel ve boyun fıtıkları geliyor. Bel ağrısı birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir; omurga eğrilikleri, bel kasları üzerine aşırı yüklenme, enfeksiyonlar, romatizmal hastalıklar, kemik yapısının zayıflaması, iç organlardan yansıyan ağrılar (böbrek, bağırsak, safra kesesi, prostat, kadın hastalıkları, mide vb) gibi yaklaşık 60 sebebi vardır. Fıtık nedenli ağrılar bunların yaklaşık sadece yüzde 10’unu oluşturur.

11-2.jpg

AMELİYATA GEREK YOK!

Fıtık tanısı konduğu zaman hastalarımızın duyduğu sözler çoğunlukla şunlar olabiliyor. Sizin için tek çare ameliyat. Felç olursun. Başka kurtuluşu yok. Erkekliğinden olursun veya altına kaçırırsın.

Tabii ki tek ve son çare ameliyat denince yapacak başka seçenek kalmıyor gibi hissediliyor. Böylece pişman olma hakkı da kalmıyor. Oysa unutmamak gerekir ki her bel ağrısı bel fıtığı değildir ve ameliyat son seçenektir. Ameliyat 100 bel fıtığından sadece bir tanesinde gerekebilir ve 99’u ameliyatsız bir şekilde iyileşmektedir, biz bu tedavileri uyguluyoruz ve sonuçlarımız çok başarılı.

NE YAPMALI?

Tedavide kas sinir damar ve diğer dokuların normal şekilde çalışması, sinir basılarının kalkması, dokuların korunması, dolaşımın sağlanması ve fonksiyonların normale dönmesi amaçlanır. 

Omurga hareketliliği sağlanmalı, fonksiyonlar normale dönmeli ve ağrı tamamen giderilmelidir.

Uygulanacak olan ameliyatsız, ağrısız, kolay, etkin ve hızlı tedavi yöntemleri ile fıtıklardan kurtulmak mümkün! Başarılı bir tedavi için öncelikle teşhis ve hastalığın derecesi önemlidir; kişinin bireysel özelliklerine göre bir tedavi programı planlanmalıdır. Nokta atış bölgesel enjeksiyonlar: PRP, kök hücre, mezoterapi, ozon oksijen tedavisi, nöralterapi, proloterapi ve derin spinal enjeksiyonlar gibi uygulamalar fıtık derecesi ve hastanın diğer sistemik durumuna göre seçilir.

Lazer hilterapi, radyofrekans, backup, robot tedavileri ve Traksiyon ile diske binen yükün kaldırılması ve sinirlerin baskıdan kurtulması sağlanır. Osteopati, uygun manuel terapi, masaj, kinezyobant, manyetik alan, klasik ve yeni nesil fizik tedavi yöntemleri. Ödemi gidermek, lenfatik drenajı sağlamak ve kasları esnek hale getirmek için, detoks programı, ve tıbbi hacamat (kupa tedavisi) gibi yöntemler. Belfıtığına sebep olabilecek karın içi basıncının artmasını önlemek için ve bağırsak sağlığına yönelik çalışmalar. Kas ve sinir fonksiyonlarının güçlenmesi için damardan alfa lipoik Asit ve B vitamini gibi serumların kombinasyonu, diğer tıbbi ilaçların düzenlenmesi

Egzersizler kişinin ihtiyacına göre özel planlanmalı, kas ve sinir fonksiyonlarına destek olmalıdır.

RF Ablasyon (Radyofrekans)

NE ZAMAN AMELİYAT?

Ameliyat sadece Cauda Equina Sendromu meydana gelmişse önerilir. Bu durumda bacaklar arasında apışarası denen bölgede cinsel organlar ya da anüs civarında hissizliği, idrar yapma fonksiyon bozukluğu ve ani gelişen güç kaybı gözlemlenir. Bu durum ise çok nadir yaşanır. Fıtıklar bu seviyeye gelmeden ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilir. Fıtıklardan korunmak için günlük yaşam hareketlerimiz önemli; dik durun, yatak ve yastığınız size uygun olsun, eşya taşırken otururken, ayağa kalkarken, ayakkabı giyerken, omurlarınızı korumak için aklınız belinizde olsun. Kaslarınız ne kadar esnek olursa fıtıklardan o derece korunursunuz, bu amaçla da hayatınızda spor olsun. Yürüyüş, yüzme, pilates, bisiklet belinizi korumak ve esneklik için en uygun egzersizlerdir.

FITIĞI ÖNLEMEK DE TEDAVİSİ DE KOLAY

Belinizi en iyi siz, kendiniz koruyabilir ve ağrıdan uzak tutabilirsiniz. Tedavi ve korunma yollarını öğrenmek için doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Doğru teşhis ve zamanında başlayan size uygun doğru tedavilerle; bel ve boyun fıtıklarından ameliyatsız bir şekilde kurtulabilirsiniz."

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum