Alucra Meydanı Ve Otoparkı Hizmete Açıldı

Alucra Meydanı Ve Otoparkı Hizmete Açıldı

Giresun’un Alucra ilçesinde yapımı tamamlanan meydan ve otopark projesi hizmete açıldı.

Giresun’un Alucra ilçesinde yapımı tamamlanan meydan ve otopark projesi hizmete açıldı. Düzenlenen törende konuşan Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, “Bugün bizim için Giresun için önemli ama en çok da Alucra için önemli bir gün. Bazı güzel şeyleri yapmak için bazen yıkmak gerekir. Gerekirse yıkacaksınız, yerine daha güzel bir yapı yapacaksınız. Alucra'da yaz aylarında ilçe merkezinde araba çekmekten yollar kapanıyordu ve burası için çok büyük bir ihtiyaç." dedi.

Giresun’un Alucra ilçesinde tamamlanan meydan ve 100 araçlık otopark projesi için düzenlenen törene katılan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, bugünün kendileri için Giresun için önemli ama en çok da Alucra için önemli bir gün olduğunu söyledi. Canikli, "Şehirler meydanlarıyla anılır. Projenin iki boyutu var; birincisi bu alanın meydan ve otopark yapılabilir hale getirilmesi ve yapılan otoparkın merkezde olmasıydı, ikincisi ise Alucra’ya geldiğinizde dinlenebileceğiniz, alış veriş yapabileceğiniz bir ortam oluşturulmasıydı. Bunları sağladığımıza inanıyoruz. Bu şekilde kombine bir meydan, otopark Giresun’da dahi yok. Bu nedenle çok önemli bir projedir. Ben bu vesileyle bu projenin bu noktaya gelmesinde en büyük desteği veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı'ya, şahsım ve sizin adınıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, taş üstüne taş koyan, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ve hayırlı olsun diyorum." diye konuştu.

Yaklaşık 1 yıl önce Vali Şahin ile birlikte buranın temelini attıklarına işaret eden Canikli, bugüne kadar yaptığı katkılardan dolayı Şahin'e teşekkür etti. Canikli, Giresun için sıkıntılı olan bütün sorunları cesaretle ve kararlılıkla üstüne giderek çözen Vali Şahin’le arasında bir gönül bağı olduğunu ifade ederek, Vali Şahin’e yeni görevinde başarılar diledi.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin de meydanların önemini vurguladığı konuşmasında, “Bugün bayram günü. Alucra’da bugün çifte bayram yaşanıyor. Şehirler meydanlarıyla anılır. Meydanlar şehirlerin göstergesidir. Meydanlar dinlenme yeridir. Dostların hasbihâl ettiği bir yerdir meydan. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

"İnsanlara hizmet Allah’a hizmet etmek gibidir." diye ifade eden Vali Şahin, projenin 1 yılda tamamlandığını kaydetti. Şahin, şöyle devam etti: "Gelme niyetim yoktu ama Alucralı hemşehrilerime bir veda edeyim dedim. Projesini gördüm, bittiğini de göreyim dedim. Şu güzel esere eser katan, bizi buraya toplayan değerli Lokman Çağrıcı kardeşimize teşekkür ediyorum. Proje 3.5 milyon, toplamda 5 milyon. Çok yüksek bir meblağ ama bu insanlara yakışır. Onların hakkıdır. Şehirde ne varsa, büyük şehirde ne varsa onu getirmek lazım. Bu insanlara o imkanı sağlamak lazım. Sayın Canikli’ye de teşekkür ediyorum. Bu projenin fikir babası o. Eskilerin dediği gibi bir işe vesile olan o işi yapan gibidir. Bu vesileyle emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum. Bir şehrin meydanı güzelse oranın belediyesi çalışıyor demektir. Alucra’ya layık olan bir meydan, hem de altı otopark olan bir meydan. Doğu Karadeniz illeri arasında olmayan bir meydan ve otopark. Allah, böyle güzellikleri hep bu yöreye kazandırsın. Alucralı hemşehrilerime hayırlı olsun.”

Törene iştirak eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ise “Şehirleri yaşanabilir kılan meydanlardır. İnsanlara yapılacak en büyük iyilik yaşam alanı oluşturarak şehirlere meydanlar kazandırmaktır. Bu vesileyle bu meydanın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Konuşmaların ardından kurdelesi kesilerek hizmete giren meydan-otopark, protokol tarafından gezildi.

Açılış programına Vali Dursun Ali Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Milletvekili Mehmet Geldi, İl Jandarma Komutanı J. Albay Selahattin Acara, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Alucra Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, Alucra Belediye Başkanı Halil İbrahim Yağcıoğlu, il genel meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.