Altepe: Bursa Balkan Ülkeleri İle Türkiye Arasında Bir Köprü

Altepe: Bursa Balkan Ülkeleri İle Türkiye Arasında Bir Köprü

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin Balkan ülkeleri ile Türkiye arasında bir köprü olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin Balkan ülkeleri ile Türkiye arasında bir köprü olduğunu söyledi.

Başkan Recep Altepe, Yeşil Bursa Rumeli Derneği yönetim kurulu üyeleri ile BURULAŞ’ta bir araya geldi. Yeşil Bursa Rumeli Derneği Başkanı İlker Güler, dernek olarak Bulgaristan’da yaptıkları çalışmalarla ilgili Başkan Altepe'ye bilgi verdi.

Bulgaristan’da Bursa’nın ve Başkan Altepe’nin çok sevildiğini söyleyen Güler, “Bursa’dan geldik deyince, bize yaklaşımları çok samimi oldu. Orada Bursa’yı seviyorlar ve bizlere çok ihtiyaçları var. Türkçeye büyük istek var. Özellikle kadınlar Türkçeyi unutmamak adına akşamları bir araya gelip Türkçe türküler söylüyorlar. Bu çok sevindirici. Bizler bundan sonra da sosyal içerikli projelerle oradaki soydaşların yanında olmak ve dostlarımıza sahip çıkmak istiyoruz.” dedi. Güler, dernek olarak Balkanlara yapılacak çalışmalarda her zaman Büyükşehir Belediyesi’nin yanında olduklarını da sözlerine ekledi.

Bursa olarak Balkanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bizlere büyük görev düşüyor. Balkanlar stratejik bir bölge. Bizler doğal akrabalarımızla dostluk ilişkilerimizi sıkı tutmak istiyoruz.” dedi.

Başkan Altepe, eskiden Balkanlarda Türk düşmanlığı olduğunu ve zaman geçtikçe, Bursa’nın öncülüğünde yapılan çalışmalarla bu durumun değiştiğini kaydederek, “Bizler kendimizi oradaki insanlara anlattık. Türklerin dost olduğunu ve Türkiye’den ancak fayda görebileceklerini Balkanlarda yaşayan dostlarımıza gösterdik” diye konuştu.

Başkan Altepe, Bursa’nın Balkanlarla ilgili hassasiyetine dikkati çekerek, “Bursa, artık Balkanlarla Türkiye arasında köprü oldu. Orada atılabilecek adımlarda Bursa’ya görev düşüyor. Zaten Bursa olarak orada yaptığımız çalışmalar, Türkiye’deki diğer illere de örnek oluyor. Bursa önemli bir misyon yüklendi. Bulgaristan, Makedonya ve Kosova başta olmak üzere yapılanlarda Bursa lider konumunda” diye konuştu.
Başkan Altepe, ülkelerin birbirine verdiği desteğin önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek, konuklarına Bursa bıçağı hediye etti.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.