Altay, ‘Öğrencilerin yeri çok önemli’

Altay, ‘Öğrencilerin yeri çok önemli’

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 18 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılına ilişkin bir mesaj yayınladı.

Yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mesajında şunları söyledi;

“Uzun bir tatilin ardından yeni eğitim öğretim yılına başlarken öğrencilerimizin yaşadıkları heyecan ve coşkuyu yürekten paylaşıyoruz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının hoşgörü, sevgi, dayanışma ve başarılarla dolu bir yıl olarak geçirilmesi en büyük arzumuz. Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inanıyoruz. Ülkemizin son 15 yılda göstermiş olduğu gelişim; ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanlarda adından sıkça söz ettirmesi gelecek nesillerin daha güçlü bir Türkiye’de yaşayacaklarının göstergesidir. Bu gelişim ve büyüme geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin başarıları ile devam edecek ve Güçlü Türkiye yolundaki hedeflerimizi tek tek gerçekleştireceğiz.  Güçlü Türkiye yolunda hedeflerimizi gerçekleştirirken öğrencilerimizden sadece sınav başarısı değil  vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller olarak yetişmelerini amaçlıyoruz. Çünkü bu hasletlerin, daha güçlü bir ülke olma yolunda ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz hain darbe girişiminde hep birlikte gördük. Vatanını, milletini, bayrağını seven gençler, kendilerini siper ederek, ülkenin birlik ve beraberliğine kastetmeye çalışan hainlere karşı durdular.  Selçuklu Belediyesi olarak bunun bilinçle eğitim camiamıza okul, spor salonları, kütüphaneler ve materyal gibi birçok fiziki desteğin yanı sıra bu yıl altıncı yılına girdiğimiz Selçuklu Değerler Eğitimi Programını (SEDEP) uyguluyoruz. Çocuklarımıza bizi biz yapan değerlerimizi aktarıyor, değerlere sahip bireylerin yetişmesi için gayret gösteriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2017-2018 eğitim öğretim yılını kutluyor, şehrimize ve ülkemize başarılar getirmesini diliyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.