Almanların Yüzde 20’si Hiç Spor Yapmıyor

Almanların Yüzde 20’si Hiç Spor Yapmıyor

Almanlar giderek spordan uzaklaşıyor. Sağlık sigortası Techniker Krankenkasse’nin (TK) yaptırdığı bir araştırmaya göre Almanların yarıdan fazlası (yüzde 52) haftada bir saatten daha az spor yapıyor.

Almanlar giderek spordan uzaklaşıyor. Sağlık sigortası Techniker Krankenkasse’nin (TK) yaptırdığı bir araştırmaya göre Almanların yarıdan fazlası (yüzde 52) haftada bir saatten daha az spor yapıyor. Bu oran 2007 yılında yüzde 44 idi.

TK Yönetim Kurulu Başkanı Jens Baas, “Yerinden kalkmak ve hareket etmek birçok insan için yabancı bir kelime haline gelmeye başladı.” dedi. Kamuoyu araştırma kuruluşu Forsa’nın18 yaşın üzerinde toplam bin kişinin görüşünü aldığı araştırma Almanların yüzde 20’sinin hayatında hiç spor yapmadığını ortaya koydu.

Yüzde 40’lık bir kesim haftada 1 ile beş saat arasında spor yaptığını, yüzde 6’lık bir kesim ise haftada beş saatten fazla spor yaptığını ve hatta spor turnuvalarına katıldığını söylüyor.

Dünya Sağlık Örgütü ise 150 dakika normal veya 75 dakika yoğun sportif faaliyet ile kasların güçlendirilmesi için haftada iki kez kas çalışması yapılmasını tavsiye ediyor. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.