Alemlere rahmet oldu

Alemlere rahmet oldu

Verenel Derneği tarafından organize edilen programda konuşan Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi, Hz. Peygamberin alemlere rahmet olarak gönderildiğini dile getirdi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde önceki akşam Verenel Derneği Konya Şubesi tarafından Konevi Kültür Merkezi’nde “Vahyin Işığında Nebevi Kardeşlik” konulu konferans verildi. Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi tarafından verilen konferansa Verenel Derneği Konya Şube Başkanı ve yöneticilerinin yanı sıra Meram İlçe Müftüsü Ahmet Özkan ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Verenel Derneği Konya Şube Başkanı Yusuf Demirel, Verenel Derneği’nin Kayseri merkezli olarak kurulan ve Konya’da da faaliyet gösteren bir yardımlaşma derneği olduğunu söyledi. Derneğin, hayırda yarışan bir kurum olduğunu ifade eden Demirel, “Derneğimiz, Kayseri ve Konya’da ihtiyaç sahiplerinin hep yanında olmuş, öğrencileri okutmuş, çeşitli irşat ve ilim faaliyetlerinde bulunmuş, hep veren el olmuştur. Bundan sonra da aynı misyonla çalışmalarına devam etmektedir” dedi.

Bir selamlama konuşması yapan Meram İlçe Müftüsü Ahmet Özkan ise tüm insanlığı en doğru yola götürecek olan tek kaynağın ilahi kaynak olan Kur’an’ı Kerim olduğunu bildirerek, “Vahiy, Peygamber Efendimize gelmiştir. Vahiy, indiği yeri ihya etmiştir. Bir memlekete iniyor, o memleket Mekke oluyor. Bir şehre iniyor, Medine oluyor. Bir ayda iniyor, indiği o ay on bir ayın sultanı oluyor. Ve bir ümmete iniyor ki, bizler Hz. Muhammed (SAV)’in ümmetiyiz. Hz. Muhammed (SAV), ‘Ümmetimin en şereflileri, Kur’an’ı Kerim’i ezbere bilenlerdir’ diyor. Kur’an, Hz. Peygamber’e inmiş, Hz. Peygamber de puta tapanlardan önder insanlar yetiştirmiştir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vahyin Işığında Nebevi ve Kardeşlik konulu konferansını veren Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi de, “Hz. Peygamber, alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. En büyük rahmet Kur’an’la birlikte Peygamber’dir. Peygamber’i tanımak isteyen Kur’an’ı iyi okumalıdır. Hz. Peygamber’in mucizelerini saymaya hiç gerek yoktur. Onun mübarek yüzü her şeye kâfidir” diye konuştu. İnsanların kafasındaki cennet olgusuna da değinen Ali Razaman Dinç, “Cennete erişmek öyle kolay değildir. Cennet ise sanıldığı gibi sadece yemek ve içmekten ibaret değildir. Halk arasında yanlış bir kanı var. Cennette yüce Allah’ın zatını göreceğini sananlar var. Cennette giden Allah’ı görmeyecektir, cennetten Allah’ı görebilecektir” dedi.

RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.