Akyazı, Bayram Coşkusunu Birlikte Yaşadı

Akyazı, Bayram Coşkusunu Birlikte Yaşadı

Sakarya Akyazı Hacı Kemal Erimez Öğrenci Yurdu, bayramlaşma programıyla on bir ayın sultanı Ramazan ayını uğurlamanın hüznünü ve Ramazan Bayramı'na erişmenin mutluluğunu yaşadı.

Sakarya Akyazı Hacı Kemal Erimez Öğrenci Yurdu, bayramlaşma programıyla on bir ayın sultanı Ramazan ayını uğurlamanın hüznünü ve Ramazan Bayramı'na erişmenin mutluluğunu yaşadı.

Sıcak ve samimi ortamda gerçekleştirilen bayramlaşma programına Serhat Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yücel Alabaş, Sakarya Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği(SAGİAD) Akyazı Şube Başkanı Hüseyin Kav, Akyazı Eğitim ve Sosyal Hayatı Destekleme Derneği (AKEGDER) Başkanı Mehmet Çelik ile ilçedeki bazı kurum ve kuruluşlar, dernek ve oda temsilcileri ile birçok davetli katıldı.

Sağlık ve esenlik içinde idrak edilen Ramazan ayından sonra Ramazan Bayramı'nı da birlikte kutlamanın mutluluğu ve heyecanı içinde olduğunu ifade eden Hacı Kemal Erimez Yurdu Müdürü İlhan Dinç, ”Mübarek Ramazan ayının bitimiyle kutladığımız Ramazan Bayramı'nın, öncelikle toplumsal huzur ve mutluluğumuza vesile olmasını diliyorum.” dedi.

AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik, kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada, bayramların; sevgi, saygı ve paylaşma duygularının ön plana çıktığı, milli ve manevi değerlerin pekiştiği, dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği, dünyada ve ülkenin her yanında geleneksel olarak birlikte kutlanan çok özel ve anlamlı günler olduğunu vurguladı. Çelik, ”Bizleri ortak düşünce ve değerlerde buluşturan bayramlarda, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında uzlaşma kültürünün yerleşmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

SAGİAD Akyazı Şube Başkanı Hüseyin Kav da bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sadece bu özel günlerde değil, tüm münasebetlerimizde ve hayatımızın her gününde hatırımızdan çıkarmayarak yaşamaya ve yaşatmaya çalışmalı. Bu nedenle, fert ve toplum hayatında önemli bir yeri bulunan bayramları, anlamına uygun biçimde yaşatmalı, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlenmesi amacıyla en iyi biçimde değerlendirmelidir.” diye ifade etti.

Büyükleri hürmetle hatırlamanın, küçükleri içtenlikle sevmenin, her yaş ve düzeyde karşılıklı muhabbet yolları inşa etmenin sırrına bayramla birlikte erişildiğini ifade eden Serhat Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yücel Alabaş ise şunları ifade etti: ”Bu özel günlerde, komşularımız ve yakınlarımızdan başlayarak toplumumuzdaki bağlarımızı güçlendirmek için yakınlarımıza, hastalarımıza, komşularımıza, etrafımızdaki şehit ve gazi ailelerine, ihtiyaç sahibi insanımıza, yetim ve öksüzlere daha çok ilgi göstermeli ve acılarını paylaşmak için her türlü çabayı göstermeliyiz.”


CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.