Aksoy: Kitle İletişim Araçları Yanlış Kullanıldığı Zaman Zarar Verebilir

Aksoy: Kitle İletişim Araçları Yanlış Kullanıldığı Zaman Zarar Verebilir

Yozgat Özel Ergin Koleji Psikolojik ve Rehberlik öğretmeni Sibel Aksoy, değişen ve gelişen teknolojik gelişmelere paralel olarak çeşitlilik ve gelişim gösteren kitle iletişim araçlarının, yanlış kişilerde, yanlış zamanlarda kullanıldığı zaman zararlı ola.

Yozgat Özel Ergin Koleji Psikolojik ve Rehberlik öğretmeni Sibel Aksoy, değişen ve gelişen teknolojik gelişmelere paralel olarak çeşitlilik ve gelişim gösteren kitle iletişim araçlarının, yanlış kişilerde, yanlış zamanlarda kullanıldığı zaman zararlı olabildiğini söyledi.
Aksoy 2. Kademe ortaokul öğrenci velilerine yönelik "Kitle iletişim araçlarını çocuklar üzerindeki etkisi" adlı seminer verdi. Kolejin salonunda düzenlenen seminere aileler büyük ilgi gösterdi.
Teknolojik gelişmelerin insan hayatında önemli bir yer tuttuğunu belirten. Aksoy, "Kitle iletişim araçları denince akla gazete, televizyon, radyo, telefon ve internet gibi yaygın araçlar geliyor. Bu iletişim araçlarının ilettikleri bilgilerin insanlar ve hatta toplumlar üzerinde etkileri vardır. Bu etkiler olumlu ve olumsuz olarak net bir şekilde birbirinden ayrılamaz. Eğer etkilenen kişinin yaşı, eğitimi, yaşadığı ortam uygun değilse, faydalı olması için iletilen bir bilgi bile zararlı olabiliyor, onun için kitle iletişim araçları her daim aile kontrolü altında olmalıdır." dedi.
Kolej Müdürü Oğuz Köker’de öğrenci ve velilere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem verdiklerini söyledi. Köker, "Kolejimizde kitle iletişim araçlarının faydaları ve zararlarına yönelik verilen seminer oldukça faydalı geçtiğine inanıyorum. Çünkü, değişen ve gelişen teknolojik imkanlardan pek çoğumuz evlerimizde iş yerlerimizde kullanıyor ve faydalanıyoruz. Bugün evlerimizde bulunan bilgisayarlar çocuklarımız için hem yararlı kontrol edilmediği takdirde bir o kadarda zararlı olabilir. Ailelerimiz bu yönüyle çok dikkatli olmamalılar. Bizde bu gibi güncel konulara dikkat çekmek için böyle bir seminer düzenledik. İnşallah farklı etkinliklerle faaliyetimize devam edeceğiz."diye konuştu.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.