Akşener: Öcalan'ın heykelini dikenin ellerini kırrız

Akşener: Öcalan'ın heykelini dikenin ellerini kırrız

MHP'li Meral Akşener: Ben bir Rumeli kızı olarak söylüyorum. Ey gafiller Öcalan'ın heykelini yapan elleri kırarız..

MHP İstanbul Milletvekili TBMM Başkanvekili Meral Akşener, "Bir Rumeli kızı olarak seslenmek isterim ki. Ey bu bayrağı indirmek isteyenler kimse elinizi kırmasa biz elinizi kırarız" dedi. 3. Büyük Rumeli Balkan buluşmasında konuşan Akşener, Ey gafiller Abdullah Öcalan'ın heykelini yapacakmışsınız. Yapın da görelim. Heykeli yapan o elleri kırarız. Bu irade o elleri kırar " şeklinde konuştu.

3. BÜYÜK Rumeli Balkan buluşmasına iktidar ve muhalefet partisi temsilcileri katıldı. Sinan Erdem SporKompleksi'nde gerçekleşen program, Rumeli havaları ile başladı. Gecede Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Meral Akşaner, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış yer aldı.

AKŞENER: EY GAFİLLER, ABDULLAH ÖCALAN'IN HEYKELİNİ YAPIN DA GÖRELİM

TBMM Başkanvekili Meral Akşener ise, " Ben Drama doğumlu anne babanın çocuğuyum. Balkanlar denince aklıma hep annanemin ve anamın sesi gelir. Ben 5 yaşındaydım. Annanem kısık bir sesle 'Çalın davullar çalın, çaydan aşağıya. Mezarımı kazın dostlar belden aşağıya'derdi. Bize bayrak sevgisini öğretti annelerimiz. Biz bu bayrak için ölürüz. Gözümüzden sakınırız. Çünkü bu baş bu bayraktan başka gölgesinde sığınacak başka bir sembolümüz yoktur. Şimdi buradan seslenmek isterim ki. Bir Rumeli kızı olarak seslenmek isterim ki. Ey bu bayrağı indirmek isteyenler kimse elinizi kırmasa biz elinizi kırarız. Ey gafiller Abdullah Öcalan'ın heykelini yapacakmışsınız. Yapın da görelim. Heykeli yapan o elleri kırarız. Bu irade o elleri kırar " şeklinde konuştu. Akşener konuşmasının ardından büyük alkış aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.