Akşehirli eğitimciler Hırvatistan'a gidiyor

Akşehirli eğitimciler Hırvatistan'a gidiyor

Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu “Ortaöğretimde Akran Zorbalığını Önlemede Avrupa Ülkelerinde Kullanılan Yöntemler” isimli ve “Erasmus + Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101)” türündeki personele

Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu “Ortaöğretimde Akran Zorbalığını Önlemede Avrupa Ülkelerinde Kullanılan Yöntemler” isimli ve “Erasmus + Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101)” türündeki personele yönelik kurs projesi Ulusal Ajans tarafından uygulanmaya değer bulunmuştu. Proje kapsamında; İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12 personel (2 yönetici, 10 öğretmen) okul eğitimi hareketlilik projesi çalışmalarına katılacaklardır. Personele yönelik okul eğitimi kurs projesi Hırvatistan’ın Split şehrinde 7 gün süreyle uygulanacak.

2-7.jpeg

 

Proje yurtdışı uygulama çalışmaları süresince katılımcılar proje konusu ile ilgili araştırma, inceleme ve hizmet-içi eğitim faaliyetlerinde bulunacaklardır. Ayrıca katılımcılar Hırvatistan’ın kültürü, yaşam biçimi, sosyolojik özellikleri konularında bilgi sahibi olurken İngilizce deneyimlerini arttıracaklar. 9. AB Hibe Projeleri kabul edilen Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2007 yılından bu yana Avrupa Birliği Leonardo da Vinci ve Erasmus+ projeleri hazırlamaktadır. 2007 yılında 10 öğrenci ile Polonya’da, 2008 yılında 20 öğrenci ile Almanya’da, 2012 yılında 36 öğrenci ile Macaristan’da, 2013 yılında 21 öğrenci ile Almanya’da, 2016 yılında 28 öğrenci ile İtalya’da, 2017 yılında 25 yönetici ve öğretmen ile Polonya’da, 2019 yılında 12 personel ile Slovenya’da, 2019 yılında 10 öğrenci ile İspanya’da proje çalışmaları yapmıştır. Bugüne kadar uygulanan ve uygulanacak olan proje çalışmaları ile toplam 320.494 Euro (3.302.595 TL) hibe desteği sağlandı. Proje; Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı öğretmeni proje koordinatörü Saim Tunçez tarafından hazırlandı. Proje koordinatörü yurtdışı proje uygulamaları sürecinde katılımcılara rehberlik ve çevirmenlik hizmeti verecek. Proje irtibat kişilerinden, İngilizce öğretmeni Dilek Akbulut İngilizce çeviri işlerinde katılımcılara yardımcı olacak. Okul Müdürü Vekili Yıldız Kayaalp, AB projeleri hazırlık çalışmalarında gerekli katkı ve desteği vermiş olup uygulama ve yaygınlaştırma çalışmalarında gerekli katkı ve desteği sağlayacak.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.