Aksaray Üniversiteli Milli Okçu Emre Çömez, Slovenya’da Avrupa İkincisi Oldu

Aksaray Üniversiteli Milli Okçu Emre Çömez, Slovenya’da Avrupa İkincisi Oldu

Slovenya’da düzenlenen “Gençler Avrupa Okçuluk Şampiyonası”nda, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Emre Çömez, Makaralı Yay Mix Takım Kategorisinde Avrupa ikincisi oldu.    Alanında,...

Slovenya’da düzenlenen “Gençler Avrupa Okçuluk Şampiyonası”nda, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Emre Çömez, Makaralı Yay Mix Takım Kategorisinde Avrupa ikincisi oldu.

    Alanında, dünyadaki en önemli üç organizasyondan birisi olarak gösterilen şampiyonaya 14 ülkeden yaklaşık 200 sporcu katıldı. ASÜ öğrencisi ve Milli Takım sporcusu Emre Çömez, yaptığı başarılı atışlarla hem Türkiye’yi, hem de Aksaray’ı en iyi şekilde temsil ederken, Rusya ve İtalya gibi iddialı ülkelerin sporcularını geride bırakarak, Mix Takım Kategorisinde Avrupa ikincisi oldu. Mix Takım, en iyi bayan ve en iyi erkek sporcudan oluşuyor ve bu müsabaka “en iyilerin en iyisi yarışması” olarak anılıyor. 1 yıl önce Milli Takıma dahil olduğunu ve şampiyonaya yoğun şekilde hazırlandığını kaydeden Emre Çömez, “Milli Takımla çıktığım ilk şampiyonada bu dereceyi almak beni mutlu etti. Çalışmalarımda bana destek olan hocalarıma teşekkür ediyorum. Üniversitemizde genel manada spor altyapısı, özelde ise okçuluk altyapısı son derece iyi durumda. Teknik altyapı iyi olunca, başarı da beraberinde geliyor.” dedi.

    SÜ BESYO Öğretim Görevlisi Kürşat Aktepe ise Emre Çömez’in elde ettiği başarının hem bireysel, hem kurumsal, hem de milli manada önemli olduğunu söyledi. ASÜ’de Emre Çömez’le birlikte, okçuluk dalında toplam 7 Milli Sporcunun olduğunu kaydeden Aktepe, bu yılın çok verimli geçtiğini ifade ederek, “Sporcularımızla birlikte daha başarılı sonuçlar elde etmek için çalışmayı sürdürüyoruz. Yıl içinde Eskişehir ve Kayseri’de katıldığımız iki farklı şampiyonada ASÜ Okçuluk Takımı birinci olmuştu. Öğrencimiz Emre Çömez’in de Slovenya’da elde ettiği başarılı netice, bizleri ayrıca mutlu etti. Bu başarıların kazanılmasında en büyük pay sahibi Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Acar’dır. Kendisine, spor altyapısına sağladığı katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

    ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar da, Milli Sporcu Emre Çömez’i Avrupa ikinciliğinden dolayı tebrik etti. Rektör Acar, “Öğrencimiz Emre Çömez’in yanı sıra, ASÜ Okçuluk Takımını ve takım antrenörü Sayın Kürşat Aktepe’yi de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.