Aksaray Belediyesine 3 yeni araç

Aksaray Belediyesine 3 yeni araç

Akşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Cenaze Hizmetleri bünyesine alınan 1 adet cenaze yıkama, 1 adet cenaze taşıma ve 1 adet kılavuz aracı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Op. Dr. Mustafa Baloğlu

Akşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Cenaze Hizmetleri bünyesine alınan 1 adet cenaze yıkama, 1 adet cenaze taşıma ve 1 adet kılavuz aracı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Op. Dr. Mustafa Baloğlu'nun da katıldığı bir törenle hizmete sokuldu.
Törene, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Op. Dr. Mustafa Baloğlu, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir Belediyesi İtfaiye Müdürü Yüksel Akgöl ile İtfaiye personeli katıldı.
Tören konuşan Ak Parti Konya Milletvekili Adayı Op. Dr. Mustafa Baloğlu, Akşehir Belediyesi'nin modern araçlarla halka hizmet vermeye devam ettiğini belirterek, “Daha önce Akşehir Belediyesi araç filosuna katılan modern cenaze yıkama ve cenaze taşıma araçlarına ilave olarak birer adet daha cenaze taşıma ve cenaze yıkama araçlarını Belediye Başkanı'mızın katkıları ile halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Benim Belediye Başkanlığı dönemimde, Akşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'müze modernizasyon çalışmaları kapsamında 2 tane yeni itfaiye aracı, cenaze yıkama ve taşıma araçları, dar sokaklara girebilecek manevra kabiliyeti yüksek küçük itfaiye araçları da alınmıştı. Şu andaki araçlarla birlikte İtfaiye Müdürlüğü'nün araç ve gereç bakımımdan hiçbir eksiği kalmadı. Yine itfaiye erlerimizin güvenli olarak bu hizmet gerçekleştirebilmeleri için yanmayan kıyafetler, arama kurtarma çalışmaları için tüm gerekli araç ve gereçler İtfaiye Müdürlüğümüze alınmış durumdadır. Akşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nün ve Cenaze Hizmetlerinin tabiri caizse hiçbir eksiği kalmamıştır. Gayet modern şartlar altında bu hizmetlerini devam ettiriyorlar. Tabi ki bu hizmetlerin yerine getirilmesi bizim için çok önemli, insanlarımızın zor günlerinde onların yanında olmak, cenazelerinde onların yanında olmak ve onların acılarını bir nebze bu modern hizmetlerle dindirebilmek bizim en büyük görevlerimizden bir tanesidir. Yine yangınlarda ve bir takım afetlerde İtfaiye Müdürlüğümüzün donanımlı, eğitimli personeliyle halkımızın yanında olabilmesi bizim için çok önemli. Benim Başkanlık dönemimde çok ciddi desteklerle İtfaiye Müdürlüğümüzü bu hale getirdik. Sayın Belediye Başkan'ımızda zaten bunu daha artırarak devam ettiriyor ve edecek. Ben İtfaiye çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. İnşallah halkımızın, bu hizmetleri çok zaruri şartlar dışında kullanması nasip olmaz ama olursa da bu hizmetlerin en iyi şekilde verildiğini belirtmek istiyorum” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul'da yaptığı açıklamada, Ak Parti Konya Milletvekili Adayı Op. Dr. Mustafa Baloğlu'na böyle bir araç parkını kendilerine bıraktığı için teşekkür ederek, “Aldığımız emaneti daha artırarak devam ettireceğiz” dedi.
Akşehir Belediyesi araç filosuna katılan bu 3 yeni araçla birlikte 2004 yılından bu yana itfaiye Müdürlüğü ve Cenaze Hizmetleri'ne toplam 1 Milyarlık araç ve gereç desteğinin sağlandığı bildirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.