AKPde hukukçulara eğitim semineri verildi

AKPde hukukçulara eğitim semineri verildi

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili adayları ve teşkilat mensupları, seçim çalışmalarına devam ederken İl Seçim İşleri Başkanlığı da seçim günü herhangi bir olumsuzluğa karşı teşkilat hukukç

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili adayları ve teşkilat mensupları, seçim çalışmalarına devam ederken İl Seçim İşleri Başkanlığı da seçim günü herhangi bir olumsuzluğa karşı teşkilat hukukçularına eğitim veriyor. Merkez Bera Otel’de düzenlenen eğitim seminerine 140’ın üzerinde il teşkilatı avukatı katıldı. Seçim hukuku, seçimde uyulacak esaslar, sandık başkan ve kurulunun görev ile yetkileri, itiraz yolları, seçim düzeninin sağlanması ve sayım usulü gibi konuların ele alındığı eğitim seminerini AKP Konya İl Teşkilatı Avukatı Celal Candan verdi. AKP Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Milletvekilleri Kerim Özkul ve Ali Öztürk ile İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Müslümoğlu Yaz, Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Göksu, il yönetim kurulu üyeleri ve seminere katılan hukukçular ile davetliler, eğitim seminerinin sonunda ise verilen yemekte bir araya geldi.

Yemeğin sonunda kısa bir konuşma yapan Konya İl Teşkilatı Avukatı Celal Candan seminerin oldukça verimli geçtiğini söylerken; İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Göksu da bu tür eğitim seminerleri sayesinde Türkiye genelinde 20 bin hukukçu ve teşkilat mensubunun eğitimden geçeceğini söyledi. Öztürk’ün ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul ise AK Parti iktidarının yargıda yaptığı düzenlemeler ile yatırımlardan bahsetti.

İl Teşkilatı Seçim İşleri Başkanlığı’nın seminerini çok önemsediklerinin altını çizen AKP Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ise bu tür çalışmaların seçimlerin sağlıklı yürümesi ve sonuçlarının adil bir şekilde meclise yansıması açısından önemli olduğunu dile getirdi. Başkan Sorgun, “2007 Genel Seçimleri’nde sandıkların hâkimiyet eksikliğinden dolayı yüzde 3 oranında oy kaybımız oldu. Bunun bir daha yaşanmaması adına bu tür çalışmalar önemli. Herkese büyük görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.