AK Parti'li Kurtulmuş'tan Fazıl Say'a tepki!

AK Parti'li Kurtulmuş'tan Fazıl Say'a tepki!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kırşehirde yaptığı açıklamada fazıl Say'a böyle tepki gösterdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dün, Kırşehir’de halk ozanı Neşet Ertaş’ın mezarını ziyaret etti.

Ziyaret öncesi Kırşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak İkizarası Kent Parkı’nın temel atma töreninde bir konuşma yapan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

Bu memleketin semalarında yıllarca ’Allahu Ekber’ sesleri yerine ’Tanrı uludur’ diye bir ses, bu insanların kellesinde boza pişirdi. Bu memleketin köylüleri, kafalarına fötr şapka takmadıkları için nahiye merkezlerine, ilçe merkezlerine, il merkezlerine sokulmadı. Bırakın Muharrem Ertaş’ı, Neşet Ertaş’ı dinlemeyi, bu memlekette Türk Halk Musikisi, Türk Sanat Musikisi bile dinlenemedi 1950 yılına kadar. Çünkü bizim batılılaşmamız, adam olmamız gerekiyordu. Çünkü bizim Beethoven’ın bilmem kaçıncı konçertosunu radyolarımızdan dinlememiz gerekiyordu.

KİM NE İSTERSE DİNLER

Kırşehir’in köylüsü, radyosunu açtığı zaman sabahın köründe Çaykovski’yi, Beethoven’ı ya da Mozart’ın eserlerini dinleyerek, radyo televizyon kurumunun yayınlarını izledi. Bunlar dinlenmesin demiyorum, ama bu memlekete ait olan müzik bile, kültürümüze ait olan ne varsa kötü göründü. Şimdi de birileri ’efendim bu memlekette arabesk müzik yapıyorlar’ diye söylüyor. Sana ne, millet hangi müziği dinlerse dinler. Bu millet halk müziği de dinler, sanat müziği de dinler, arabesk de dinler. Millet neyi isterse onu dinler. Bu memlekette bazıları insanların dinleyeceği müziğe bile karıştılar. Geldiğimiz noktayı bu bakımdan önemli görüyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.