Ak Partili Erdinç: 12 Yıldır Milletin Başını Eğdirmedik

Ak Partili Erdinç: 12 Yıldır Milletin Başını Eğdirmedik

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, iktidarda oldukları 12 yılık süre zarfında milletin başını hiçbir zaman öne eğdirmediklerini söyledi.

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, iktidarda oldukları 12 yılık süre zarfında milletin başını hiçbir zaman öne eğdirmediklerini söyledi.

Milletvekili Erdinç, AK Parti'nin kuruluşunun 12. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.
AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden bugüne kadar Türk halkının teveccühüne mazhar olduğuna dikkat çeken Milletvekili Erdinç, AK Parti'nin, halkın gösterdiği sevgi ve duyduğu güven sonucu Türkiye’yle birlikte hızla büyüdüğünü aktardı.

AK Parti'nin, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik alanlarda çok büyük sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşlarının önderliğinde kurulduğunu hatırlatan Erdinç, "AK Parti’yi kuran kadrolar, maruz kaldığı her türlü engellemeye rağmen, ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla yola çıktılar. Bu aşkla yoluna devam eden kadrolar, ülkemize de çok önemli hamleler yaparak, büyük bir gelişim ve değişim süreci yaşattı. AK Parti, eğitimden sağlığa, enerjiden tarıma, ulaşımdan turizme, ekonomiden toplumsal hayata, demokrasiden insan haklarına kadar birçok alanda devrim niteliğinde ilklere imza atmayı başarmış bir partidir.” dedi.

2001’de Türkiye'nin iflas etmenin eşiğine geldiğini, adeta enkaza döndüğünü ifade eden Milletvekili Erdinç mesajının devamında şunları söyledi: “Ekonomik krizlerle boğuşan ülkemiz bol sıfırlı parasıyla, IMF'den her yıl aldığı borçlarla adeta şamar oğlanına dönmüş, horlanan muameleler görmeye başlamıştı. AK Parti’yi milletimiz 2002 yılında tek başına iktidara getirdi. AK Parti, iktidara geldiği günden bu yana, yalnızca ülkemizi ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda rahatlatmamış aynı zamanda dünyaya örnek olacak bir ülke olmasını sağlamıştır.”
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.