Ak Partili Çırak: Çukurova Belediyesi’nin Borcu 10 Milyon Lirayı Aştı

Ak Partili Çırak: Çukurova Belediyesi’nin Borcu 10 Milyon Lirayı Aştı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Çukurova Belediye Meclisi’nin arsa satışı konusundaki tartışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Çukurova Belediye Meclisi’nin arsa satışı konusundaki tartışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Belediye Başkanı Arıkan’ı eleştiren Çırak, "Yıldıray Arıkan bir TÜSAN sevdasına kapılmış gidiyor. Çukurova Belediyesinin bugünkü borcu 10 milyonları aşıyor. 76 dönüm arsa satışa çıkıyor, yine TÜSAN tek geçiliyor. Nereden geliyor bu sevda?" dedi.

Çırak, AK Parti Çukurova Belediye Meclis üyeleri Abdullah İspir, Erhan Çetinus ve Ali Sicim'inde hazır bulunduğu toplantıda, belediyelerin şeffaf olması gerektiğini belirtti. Çırak, Çukurova Belediye Meclisi’nin arsa satışı konusundaki tartışmalarıyla ilgili sarsıldığını ileri sürüp, şunları söyledi "Kendi partisi dahil, her partiden meclis üyelerinin büyük bölümü, arsa satış ihalesi konusunda, şaibelerden rahatsız olduklarını ifade etmelerine ve çeşitli sorular sormalarına rağmen, sayın başkan bu sorulara cevap vermek yerine, Seyhan Belediye Başkanlığı dönemindeki icraatlarını anlatmayı tercih etmektedir. Bu kargaşaya duyarsız kalmamız düşünülemez. Meclis toplantıları halka açık toplantılardır. O halde belediye ve idare de şeffaf olmak zorundadır."

Çırak, Başkan Arıkan'dan cevap istediği soruları şöyle sıraladı: TÜSAN firmasıyla sizin veya aile fertlerinizin ticari ilişkisi var mıdır? Bu firmanın belediye ile kaç değişik kalemde ticari ilişkisi vardır? Sadece ara yollardan sorumlu olarak, bu güne kadar yapılan asfalt miktarı ve bedeli ne kadardır? Kurtuluş parkı ağaçlandırılma işinin 5 milyon TL, İdari bina çevresi ağaçlandırılmasının 4 milyon TL’ye, yani sadece ağaçlandırmanın, idari bina inşaatının yarısı tutarında, ihale edilmiş olduğu doğru mudur? Satılacak arsa değerinin önce 400 TL/metre tespit edilip, sonradan birinci tutanak yok edilmek suretiyle, 300 TL’ye çekildiğine dair söylentiler gerçek midir? Meclis üyelerinin tamamı CHP’li olan encümende 23 milyon muhammen bedelli arsanın, sadece TÜSAN’ın katılımıyla, 800 TL artışla ihale edildiği, CHP’li bir üyenin şerh koyması sonucu, bir hafta bekletildikten sonra ertelendiği doğru mudur?”

Başkan Çırak, ayrıca Çukurova Belediyesi ve Arıkan ile ilgili sorduğu sorulara alacağı yanıtlara göre, müfettiş talebinde de bulunacağını sözlerine ekledi.
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.