Ak Partili belediyeden 2 milyon TL'lik kıyak!

Ak Partili belediyeden 2 milyon TL'lik kıyak!

Sayıştay büyük bir faturayı daha gün yüzüne çıkardı. Ak Partili bir belediye bir şirketten alacağı olan parayı tahsil etmediği ortaya çıktı.

Sayıştay yayımladığı denetleme raporunda kamuda yaşanan usulsüzlükler bir bir ortaya çıkarmaya devam ediyor. Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporlarını inceleyen Sayıştay, belediyenin bazı alacaklarını tahsil etmediği ve bunu verilerine yansıtmadığını ortaya çıkardı.

BELEDİYE MUHASEBE KAYITLARINA GİRMEDİ

Sayıştay raporuna göre özel bir firma 2016, 2017, 2018  yani 3 yıl boyunca sözleşmede belirtilen bedeli belediyeye ödemedi.  Sözcü'de yer alan habere göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de bu tutarı muhasebe kayıtlarına almadığını tespit edildi. Sayıştay , “2016-2018 yıllarını kapsayan gecikme faizi dahil 1 milyon 812 bin 841 TL 79 Kuruş tutarındaki alacak kaydı 2019 mali yılı içerisinde tahakkuk ettirilmemiştir”  şeklinde belirtildi. Raporda teleferik sistemi terminal binası ve mütemmimlerinin gayri ayni hak tesisi ile belediyece 30 yıllığına işletmesi 2006 yılında ihaleyi kazanan yüklenici firmaya devredildiği, bunun karşılığında da yüklenici işletme hasılatının yüzde 2'sini yıl içerisinde üçer aylık dönemleri takip eden ayın 10'uncu günü ödemekle yükümlü kılındığı yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.