Ak Partili Bal'dan Karma Öğrenci Evleri Değerlendirmesi

Ak Partili Bal'dan Karma Öğrenci Evleri Değerlendirmesi

Ak Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına konuk oldu.

Ak Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına konuk oldu. Karma öğrenci evlerinin denetlenmesiyle ilgili görüşlerini açıklayan Bal, "Devletin öğrencilerin standartları yükseltme, bağlamında başlayan bir tartışma olarak gördüğüm olay gündemde olmaya devam ettikçe farklı boyutlara ulaştı." dedi.

Hukuk devletlerinde yasal olarak suç olmayan fiilerin engellenmesinin mümkün olmadığını aktaran İdris Bal, "Böyle bir durum için yasal düzenleme gerekir. Herhangi bir adım atılabilmesi için meclis kararının olması gerekir. Meclis denetlemeye yönelik bir düzenleme yapabilir ama bu Türkiye’de de dünyada da tartışmalara yol açar." diye konuştu. Yasal düzenlemenin yapılmasının, fiili bir adım atılmasının ve konuların gündeme gelip tartışılmasının ayrı ayrı konular olduğunun altını çizen Bal, şöyle devam etti:

"Muhafazakar bir partinin bu tip konuları eleştirmesi ya da genel anlamda gençliği koruma anlamında uyarıcı, yönlendirici çalışmalar yapması yadırganmamalı. Öte yandan haneye yönelik düzenlemelerin dünyadan da eleştiri alır. Gezi Parkı olaylarından sonra olumsuzluğa giden bakış açısı bu tür tartışmalarla daha da etkilenecektir."

"18 yaşındaki gençlere seçme hakkı varken, hatta seçilme hakkı verilmesi gündemdeyken, bu insanlara çocuk muamelesi yapmakta doğru değildir, bu kendi içinde bir çelişkidir." diyen Bal, genel anlamda vatandaşını korumasının ve kollamasının, insanın sağlığına zarar veren durumlara karşı iyileştirici adımlar atmasının da devletin doğrularından olduğunu söyledi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.