Ak Parti’den Kocaoğlu’na: Binali Yıldırım’ın Üzerinden Prim Yapmaya Çalışma

Ak Parti’den Kocaoğlu’na: Binali Yıldırım’ın Üzerinden Prim Yapmaya Çalışma

“İzmir’de Sayın Bakan Binali Yıldırım ile yarışmak benim için büyük bir zevk.

“İzmir’de Sayın Bakan Binali Yıldırım ile yarışmak benim için büyük bir zevk.” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, AK Parti’den tepki geldi. İl Başkan Yardımcısı Aziz Demir, Kocaoğlu’nun Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım ile ilgili söz konusu açıklamasını değerlendirdi.

Başkan Kocaoğlu’nun, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı Ulaştırma Bakanı Yıldırım’ın üzerinden prim yapma gayretini şaşkınlıkla izlediklerini belirten Demir, “Sayın Aziz Kocaoğlu’nun yaptığı açıklamayı oldukça manidar buluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı, en yatırımcı ve en çalışkan bakanlarından birisi olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ismi üzerinden prim yapmaya çalışmasını hayretle izliyoruz. Binali Yıldırım ile yarışmak projeyle, hizmetle, eserle olur. Sayın Kocaoğlu’nun bu yaptığı, kelimenin tam anlamıyla şark kurnazlığıdır. Kendi isminin, Binali Yıldırım gibi hizmette marka olmuş bir bakanın ismiyle beraber anılmasını istiyor. Bu sayede herkesçe maruf olan, ‘beceriksiz başkan’ imajından sıyrılmayı hedefliyor ama kusura bakmasın, İzmirliler bu oyuna gelmez.” diye konuştu. Kocaoğlu’na önce üzerine vazife olan işleri yapması çağrısında bulunan AK Parti İl Başkanı Demir, şunları söyledi: “İzmir Metrosu yılan hikayesine döndü. Metroda sürekli tarih öteleniyor, vaat edilen açılış bir türlü gerçekleşemiyor. Sayın Kocaoğlu, önce metroyu tamamlasın. İzmir Körfezi’nde yüzülebileceğini iddia ediyordu, şimdi ise maalesef geçmişe geri döndük. Körfezdeki koku, Sayın Kocaoğlu dışında İzmir'deki herkesi rahatsız ediyor. Önce bu işleri halletsin. Türkiye’de son 10 yılda yapılan birçok yatırımın mimarı, ülkenin birçok değişik kentindeki yüzlerce projenin altında imzası bulunan Sayın Bakanımız Binali Yıldırım ile yarışma hevesi kuracağına kendisini örnek alsın. Belki o zaman İzmir’e birazcık olsun hizmet edebilir, ‘beceriksiz başkan’ imajından kurtulabilir.”

‘BİNALİ YILDIRIM, İZMİR İÇİN BÜYÜK ŞANS’

Bakan Yıldırım’ın İzmir için büyük şans olduğunu da söyleyen Aziz Demir, “İzmir’in tüm sorunlarıyla ilgilenmeyi kendine görev bilen, İzmir’in bakanı olarak kentin tüm paydaşlarıyla ortak hareket eden Sayın Bakanımız, mütevazi kişiliğiyle gönüllerde yer edinmiştir. Sayın Aziz Kocaoğlu’nun, bu şansı iyi kullanması gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm projelerinde Sayın Bakanımız'ın desteğini rahatlıkla alabilir, İzmir’e hizmet etmek istiyorsa Sayın Bakanımız'la ortak çalışma imkanı bulabilir. Sayın Bakanımız'ın, ortak çalışma ve kent için birlikte hareket etme duygusuyla birçok projede Büyükşehir Belediyesi’ne destek verdiğini biliyoruz. Bunun en büyük örneklerinden birisi İZBAN projesidir. Bakanlık ile Büyükşehir Belediyesi birlikte çalışarak kente önemli hizmetler kazandırılabilir, yeter ki Sayın Kocaoğlu istesin.” açıklamasında bulundu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.