"AK Parti Konya Seçim Beyannamesi" açıklandı

"AK Parti Konya Seçim Beyannamesi" açıklandı

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, partisinin Konya seçim beyannamesini açıkladı.

Arat, bir otelde partisinin milletvekili adayları, belediye başkanları ve parti yöneticilerinin katıldığı toplantıda, 7 Haziran'daki seçimin Türkiye için son derece önemli olduğunu söyledi.

AK Parti iktidarında Konya'ya sayılamayacak kadar hizmetlerin kazandırıldığını belirten Arat, bu hizmetlerin devamı için 7 Haziran'da kendilerine güçlü bir desteğin verilmesini istedi.

Arat, iktidarlarında sağlık, turizm, sanayi ve ulaşımda köklü hizmetlerin devam edeceğini belirterek, şöyle devam etti:

"AK Parti Konya Seçim Beyannamesi'nde, nitelikli beşeri sermayemizin oluşmasına katkı sağlayıcı, düşünen, geliştiren, sorgulayan ve üreten; yenilikçi, özgür, özgüveni gelişmiş, ilhamını dininden ve geleneklerinden alan bir toplum yapısının oluşmasına yönelik adımlar yer alıyor. İlk ve ortaöğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısının 30'unun üstünde olduğu il ve ilçe merkezlerinde yeni derslikler yapılacak. Konya Ovası'na havza dışından daha fazla su getirilmesine yönelik mega projelerin tasarım ve planlama çalışmaları devam ederken, inşası devam eden sulama projeleri tamamlanacak. Kayacık lojistik köyü, yük ve yolcu taşımacılığında çığır açacak, Konya-Karaman-Mersin tren hattı tamamlanacak. Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren hattının uygulama projesi bitirilecek. Bu hattın inşa süreci başlayacak. Metropol şehir olma yolunda ilerleyen Konyamızın şehir içi ulaşım sorununu çözmek için 43 kilometrelik metro yapım çalışmalarına başlanacak. Metro bağlantılı şehir içi yeni ulaşım hatlarının entegrasyonu sağlanacak."

- Bilim, teknoloji ve turizm yönelik adımlar

Konya'nın ekonomi ve sanayisinin yanında turizme yönelik de adımlar atılacağını aktaran Arat, kentin tahıl ambarı kimliğinin yanında bilim, teknoloji ve inanç turizminin merkezi haline geleceğini dile getirdi.

Arat, tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla, eğitimlerin devam edeceğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Mevcut hayvancılık destekleri devam edecek. Verimliliğin artırılmasına yönelik köklü değişim programı uygulanacak. Ağaçlandırma ve erozyon kontrolü çalışmaları yürütülecek. Enerji iletim altyapısı güçlendirilecek. Vatandaşlarımız bölgeye yapılacak yeni trafo merkezleriyle kesintisiz ve güvenilir elektrik enerjisine kavuşturulacak. Teknoloji transfer ofisleri, inovasyon, mesleki eğitim ve dış ticaret merkezlerine destek verilmeye devam edilecek. Karatay'da bin 500 yataklı Karatay Sağlık Kampüsü'nün yapımına başlanacak. Ilgın, Akşehir ve Ereğli'de Ruh Sağlığı Merkezi ve Termal Fizik Tedavi Merkezi projelerinin hayat bulacağı stratejik eylem planları hazırlanacak. Turizme yönelik projeler desteklenecek, Konya'nın fuar ve kongre merkezi olmasına katkı sağlanacak."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.