Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı Çalıştayı yapıldı

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı Çalıştayı yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hazırladığı "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028)" taslak metnindeki stratejik amaç, hedefler ve faaliyetler düzenlenen çalıştayda ilgili paydaşlarla değerlendirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakanlık koordinasyonunda "Ailemiz istikbalimiz" vizyonuyla aile kurumunun korunması ve güçlendirilmesine yönelik stratejilerin, hedeflerin ve faaliyetlerin yer aldığı "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028)" taslağı hazırlandı.

Bu taslak belgeye ilişkin nihai istişare ve değerlendirmelerin yapılması amacıyla 18 Nisan'da Ankara'da çalıştay düzenlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak başkanlığında gerçekleştirilen çalıştaya, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, uluslararası kuruluşlar ve üniversitelerden temsilciler katıldı.

Vizyon Belgesi ve Eylem Planı'nın hazırlık süreci, yapısı, içeriğine ilişkin tanıtım sunumunun yapıldığı toplantıda, taslak belgede yer alan stratejik amaç, hedefler ve faaliyetler paydaşlarla istişare edildi.

Toplantıda, Eylem Planı'nın temaları üzerinde kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, uluslararası kuruluşlar ve üniversitelerin görüş ve önerileri alındı.

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.