Ağaoğlu’ndan Türgev Açıklaması

Ağaoğlu’ndan Türgev Açıklaması

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) arsa verdiği iddialarını yalanladı. Evinde ekonomi muhabirleri ve editörlerine iddialar ile ilgili açıklamalarda bulunan...

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) arsa verdiği iddialarını yalanladı.

Evinde ekonomi muhabirleri ve editörlerine iddialar ile ilgili açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, şunları söyledi:

“İki kişi kendi arasında konuşuyormuş, 'Ağaoğlu Ataşehir’de 20 dönümlük araziyi ihale için TÜRGEV’e verdi' diye. Ne tanırım, ne bilirim, ne ederim. Bu maalesef sakız oldu. Bugün halen köşeyazarları yazıyor, görüyorum. Bunu anamuhalefet partisi en çok kullandı. En yetkili kişilerini aradım. Arsa verildiyse bunun tapu kaydı vardı. 'Böyle bir arsa verenin anasını, alanın anasını, söyleyenin anasını' dedim. Artık buraya kadar gelmişim. Açık şekilde, ben ne isem oyum. Ondan sonra Kılıçdaroğlu telefon açtı özür diledi. Böyle bir arsa yok. Bu durumu ilgililere arz ettim, kanuni hakkımı kullandım. İmar planı karşılığında ben ne maddi destek sağladım ne arsa verdim. Ben işimi takip edip işimin yapılması için uğraşan bir insanım. Bunu net şekilde söylüyorum. Tapudan kayıtları çıkarmak çok kolaydır. Bırakın tapuyu belediyeden gidin arsayı satarken evvela Emlak Vergisi, borç, harç ne varsa ilişiği kesersiniz. Neticede Ataşehir Belediyesi de CHP’li. Tapudan bilgi alamıyorsan da belediyeye sorar ve bilgi alırsın. Neticede bu süreç biz burada devede kulağız. Burada amaçlar farklıydı. Biz medyatik olmanın sıkıntısını yaşadık. Böyle bir şeyle anılmak iyi değil; yani hayatım boyunca gece gündüz çalıştım, kul hakkı yemedim, hakkım olmayan bir şeye el uzatmadım. Artık konut sığınak olmaktan çıkıyor, nitelikli evler yapılıyor. Bunu başlatan firmaların başında geliyorum, hatta ilk başlatan firmayım. Herhalde bunun cezasını çekmiş olduk."

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.