Adana'nın Spor Tarihi Kitaplaştırılıyor

Adana'nın Spor Tarihi Kitaplaştırılıyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Adana’nın spordaki başarıları, tesisler, eski ünlü hakem, antrenör ve spor yöneticilerinin yer alacağı bir kitap hazırlığı içinde olduklarını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Adana’nın spordaki başarıları, tesisler, eski ünlü hakem, antrenör ve spor yöneticilerinin yer alacağı bir kitap hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Hadi, bu nedenle hayatta olan spor insanlarının arşivlerine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Eski yüzücü, hakem, antrenör ve il temsilciliği, federasyon yönetim kurulu üyeliği yapan Ruhi Polisçi’yi makamında kabul eden Hadi, “Elleri öpülesi hayatta olan spor insanlarıyla görüşerek Adana’dan geçmiş dönemlerdeki başarılarını bir kitapta toplamayı amaçlıyoruz. Ruhi Polisçi ajanlık (il temsilciliği) yaptığı 1968-1972 yıllarında rekor kıran ve milli takıma giden Adanalı sporcuların sayısında önemli artışlar yaşanmış. 5 yıl da geçtiğimiz günlerde vefat eden başarılı Federasyon Başkanı Fahiman Akdağ’ın yönetim kurulunda görev yapan Ruhi Polisçi, bu görevi sırasında da Adana’dan yüzme ve sutopu milli takımına yetenekli gençlerin gitmesine öncülük etmiştir. Yüzmede Adana’ya altın dönem yaşatan Ruhi Polisçi’nin deneyimlerinden yararlanacağız.” dedi.

Türkiye’de ilk olimpik havuzun 1938 yılında dönemin Belediye Başkanı Turan Cemal Beriker döneminde yapıldığına dikkati çeken Polisçi, hava koşullarının iyi olmasının yanı sıra, İstanbul’dan Adana’ya gönderilen Halil ve Mahmut Dalhan kardeşlerin de Adana yüzme ile sutopunda ivme kazanmasında önemli rol oynadığını anlattı.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin yeni yüzme havuzu kazandırdığını ve yüzme sporuna önem verdiğini izlediğini ifade eden Polisçi, kendine ihtiyaç duyulması halinde her konuda destek vereceğini sözlerine ekledi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.