ABD'den Putin'e Asperger Sendromu tanısı

ABD'den Putin'e Asperger Sendromu tanısı

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, Putin'de çocukluğundan beri Asperger Sendromu rahatsızlığı var.

ABD Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışan bir düşünce kuruluşu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'de Asperger Sendromu olduğunu öne sürdü. 2008 tarihli araştırmanın sonuçlarına göre, Putin’in tüm kararlarında bu rahatsızlığının etkisi olduğu öne sürüldü.

ASPERGER SENDROMU

Pentagon bünyesinde çalışan 'Office of Net Assessment' adlı düşünce kuruluşu, Rusya Devlet Başkanı Putin’in vücut dilini incelediği 2008 tarihli bir araştırmanın sonuçlarını yayımladı.

Buna göre; Putin, tüm kararlarını etkileyen otistik bozukluğa sahip. Bebeklik döneminde nörolojik gelişimi sekteye uğrayan Putin’in, Asperger Sendromundan muzdarip olabileceği öne sürüldü.

DAVRANIŞLARI SONUÇLARI DESTEKLİYOR

Araştırma ekibi, Putin’in beyni üzerinde bir çalışma yapma fırsatı bulamadığı için teorilerini kanıtlama olanağından henüz yoksun. Fakat Putin’in savunmacı davranış ve mimikleri, Pentagon araştırmasının iddiasını destekler nitelikte.

ASPERGER SENDROMU NEDİR?

Asperger sendromu, temel olarak sosyal ilişkilerde kendini gösteren bir bozukluk. Toplumsal ilişkilerde kullanılan el kol hareketleri, vücut konumu, yüz yüze ya da göz göze gelme gibi sözel olmayan davranışlarda bozulma, yaşıtlarıyla uygun ilişkiler geliştirememe, diğer insanlarla birlikte eğlenme güçlüğü, toplumsal ilişkilerde uygun duygusal karşılık verememe, Asperger sendromunda görülen belirtiler arasında.

Çocukluk çağında tanımlanmakla birlikte erişkinlerde de görülebilir. Asperger sendromlu kişiler genellikle özel bir alanda oldukça yeteneklidir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.