80 bin meal dağıtılacak

80 bin meal dağıtılacak

AGD Konya Şube Üniversite Komisyonu, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Selçuk Üniversitesinde eğitim gören yaklaşık 80 bin öğrenciye 80 bin Kuran-ı Kerim meali dağıtacak

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Üniversite Komisyonu, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Selçuk Üniversitesi bünyesindeki 80 bin öğrenciye 80 bin Kur’an-ı Kerim hediye etme kampanyası başlattı.

Dernek binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen AGD Üniversite Komisyonu Başkanı Vahdettin Altınova, AGD’nin iyinin, doğrunun, faydalının ve hakkın hakim olması için çalışmalarını yürüten bir gençlik organizasyonu olduğunu belirterek, “Gençliğimiz milli ve manevi değerlerinden uzaklaştırılarak, tahribata uğramaktadır. Bu noktada üzerimize düşen sorumluluğumuz da kat kat artmıştır. Gençliğimizi içine düştüğü bu tahribattan kurtarmak, bitim en hayati vazifemizdir. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla bir nebze de olsa gençliğimizi bu tahribattan kurtarma çabası içerisindeyiz” dedi.

80 BİN ÖĞRENCİYE 80 BİN HATİM

 

AGD Üniversite Komisyonu olarak bu çalışmalar kapsamında üniversite gençliğine hitap eden sosyal, sportif ve alternatif faaliyetler tertip ederek, isteyen herkesi bu çalışmalara dahil ettiklerini dile getiren Vahdettin Altınova, “Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde iki cihan serveri Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun 1440. yılını kutladığımız bugünlerde Peygamberimizin yaşantısını örnek alarak, onu anlamak, anlatmak ve yaşantımıza da uygulatmak için AGD olarak 80 bin üniversiteli genç kardeşimize 80 bin Kur’an meali hediye etmeyi planladık. İlk etapta 20 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Daha sonra ilçelerdeki fakülteler ve meslek yüksekokullarına da ulaşarak Selçuk Üniversitesi çatısı altında eğitim gören 80 bin öğrenciye Kur’an-ı Kerim meali ulaştıracağız” diye konuştu.

GENÇLERE KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR EMPOZE EDİLİYOR

 

Günümüzde özellikle de üniversitelerde ahlaki yozlaşmanın had safhaya ulaştığına işaret eden AGD Konya Şube Üniversite Komisyonu Başkanı Vahdettin Altınova, “Üniversite kampüslerinde farklı programlar adı altında ahlaksızlık, fuhuş, alkol ve madde bağımlılığı gençlerimize adeta empoze ediliyor. Biz de bu ifsada dur demek için Kutlu Doğum Haftası’nda üniversiteli kardeşlerimize Peygamber Efendimizin en büyük mucizesi olan Kur’an-ı Kerim’in herkes tarafından okunması için 80 bin öğrenci arkadaşımıza Meail-i Şerif hediye etmeyi amaçlıyoruz. İnşallah sene sonuna kadar hedeflediğimiz sayıya ulaşmış ve 80 bin meali hedef kitlemize ulaştırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.