41 kere maşallah

41 kere maşallah

Konya Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen, 40 Hadis Ezber Yarışmasında finale kalan öğrenciler başarıları ile Konyanın gururu oldu

BİRİNCİ ŞERİFE ÖZCAN

 

Konya Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen, ‘40 Hadis Ezber Yarışması’nda finale kalan Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde birinci olan üç öğrenci il birinciliği için ter döktü. Karatay ilçesinden Şerife Özcan, Meram ilçesinden Beyza Ücretçi ve Selçuklu ilçesinden Merve Sağlam’ın birincilik için yarıştığı final oldukça çekişmeli geçti. İl Müftü Yardımcısı Dr. Hamza Küçük ve Vaizler Halide Kılıç ile Fatma Akçin’in Jüri üyesi olarak görev aldığı yarışmanın sonunda 99 puan alan Karatay İlçesi’nden Şerife Özcan birinci olurken 95 puan alan Meram İlçesinden Beyza Ücretçi ikinci, 86 puan alan Selçuklu İlçesinden Merve Sağlam üçüncü oldu.

GURURUMUZ OLDUNUZ

 

Programa katılan Vali Yardımcısı Nevzat Dalkıran, üç öğrencinin birincilik için ter döktüğü yarışmayı büyük bir gurur ile izlediğini ifade ederek, 40 hadisi ezbere okuyan öğrencilerden gurur duyduğunu söyledi. Dalkıran, “Kutlu Doğum Haftası nedeniyle müftülüğümüz tarafından düzenlenen böylesine anlamlı bir etkinlikte kendilerini kanıtlayan öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Gençliğimizin böylesine anlamlı bir yarışmada dereceye girmeleri ayrı bir önem taşıyor. Peygamber efendimizi daha iyi anlamak ve gençliğimizi maneviyat ile dolu bir şekilde yetiştirmek için böyle etkinlikler büyük önem arz ediyor. Ben dereceye girin bu kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Bence tek bir öğrencimiz değil bu yarışmaya merkez ilçelerden katılan yüzlerce öğrencimiz aynı başarıyı sağlamışlardır” dedi.

ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI

 

Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday ise konuşmasında öğrencilerin, ‘40 Hadisi Ezber Okuma Yarışması’nda oluşturduğu tablonun kendisini gururlandırdığını ve duygulandırdığını söyledi. Özbuğday, “İlk olarak merkez ilçeler arasında düzenlenen yarışmaya yüzlerce öğrencimiz katılmıştı. Jürimiz yüzlerce öğrencinin içerisinden ilçe birincilerini seçmek için oldukça zorlandı. Burada da il birinciliği için yarışan üç kardeşimizin içerisinden birinciyi seçmek içinde aynı şekilde zorlandıklarını inanıyorum. Çünkü şu anda ortaya çıkan ve tüm Konya’yı gururlandıran tablo bunu gösteriyor. Ben sadece çok oy alarak birinci olan kardeşimizi değil, bu yarışmaya katılan tüm kardeşlerimizi huzurlarınızda birinci seçiyorum. Bu kadar güzel bir şekilde hazırlanarak göğsümüzü kabartan yavrularımıza şükranlarımı sunuyor, onların bu şekilde yetişmelerine emek harcayan başta aileleri olmak üzere öğretmenlerine ve eğitim gördükleri kurs idarecilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ve yarışmanın ardından derece giren öğrencileri programa katılan davetliler tarafından altın ve çeşitli hediyelerden oluşan ödülleri verildi. Öğrencilerin sergiledikleri başarı ayrıca salonu dolduran aileleri ve öğrenci arkadaşları tarafından da ayakta alkışlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.