40 yıldır hizmet veren  dev tekstil firması iflas etti!

40 yıldır hizmet veren dev tekstil firması iflas etti!

Dünyayı saran küresel ekonomik krizin sonucunda iflaslar arttı. Son yıllarda değişen ticaret düzenine entegre olamayan bazı firmalar sektörden çekilmek zorunda kalıyor.

Bursa'nın önde gelen tekstil şirketlerinden Armes Home, ekonomik zorluklarla karşı karşıya kaldığı için iflas başvurusunda bulundu. Şirket, uzun süredir yaşanan finansal sıkıntılarla başa çıkmakta zorlanıyordu ve sonunda iflasın kaçınılmaz olduğunu açıkladı.

Armes Home, Bursa merkezli olarak faaliyet gösteren ve ev tekstili ürünleri konusunda uzmanlaşmış bir şirketti. Yatak örtüleri, nevresim takımları, perde ve döşeme kumaşları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahipti ve yıllardır sektörde önemli bir oyuncu olarak yer alıyordu.

1-5.jpg

Ancak son dönemde yaşanan ekonomik belirsizlikler ve talep düşüşü, şirketin gelirlerinde ciddi bir düşüşe neden oldu. Armes Home yönetimi, borçlarını ödemekte zorlanmaya başladı ve işletme faaliyetlerini sürdürmekte giderek daha fazla güçlük çekti. Akit gazetesinde yer alan habere göre

1-2.jpg

1985 yılında Bursa İnegöl Çarşısı’ndaki küçük bir dükkanda temellerini atmış ve onlarca ülkeye ihracat yaparak büyümüş bir marka haline gelmişti. Ancak ekonomik zorluklarla karşılaşınca konkordato talebinde bulundu.

Armes Home, 4000 metrekarelik tesisinde faaliyet gösteriyor ve 34 ülkeye ihracat yapıyordu. Konkordato Komiserliği, alacaklılar için bir toplantı düzenleneceğini açıkladı. Kesin mühlet 13 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

1-1.jpg

Armes Home'a 13.04.2023 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile konkordato kesin mühleti verilirken S.M.Mali Müşavir Nesrin Beşe ve Finans Uzmanı Melih Ece Konkordato Komiserleri olarak görevlendirildi. Verilen mühlet 13 Nisan 2024 günü sona erecek.

1-3.jpg

Konkordato Komiserliği yaptığı duyuru ile alacaklıları toplantıya davet etti.

Yayımlanan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:
Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2022/1287 Esas Sayılı Dosyası ile görülmekte olan Konkordato (Adi konkordatodan kaynaklanan İİK. 285 ila 308/h) davası nedeniyle Bursa Ticaret Sicil Müdürlüğünün 87231 sicil numarası ile (Mersis No: 0080035883500011) kayıtlı bulunan, Yıldırım Vergi Dairesi Müdürlüğü 0800358835 vergi kimlik numaralı Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ünvanlı şirkete ve Yıldırım Vergi dairesi mükellefi Vergi. NO: 6770025457) nolu İbrahim Özdemir, Özgür Özdemir, Uğur Özdemir’e, 2004 sayılı 287.maddesi uyarınca, 13.04.2023 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile konkordato kesin mühleti verilmiş, kesin mühlet kararıyla birlikte, S.M.Mali Müşavir Nesrin Beşe ve Finans Uzmanı Melih Ece Konkordato Komiserleri olarak görevlendirilmiştir.
1-4.jpg

Konkordato mühleti içerisinde alacaklılar toplantısının yapılmasına kadar Kanunda öngörülen tüm işlemlerin heyetimizce gerçekleştirilmesini müteakip alacaklılar toplantısı hazırlık işlemlerine başlandığını ve bu çerçevede yukarıda anılan davacıların konkordato teklifini müzakere etmek üzere 28.02.2024 tarihinde Çarşamba günü “Kazım Karabekir Mah. Koyuncu Sok. No:1 Yıldırım/BURSA (Şirket Merkezi)” adresinde alacaklılar toplantısı gerçekleştirilmesine; Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve İbrahim Özdemir için adi alacaklılarla saat 10:30 Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve İbrahim Özdemir için rehinli alacaklılarla saat 11:00 ve Ortaklar Özgür Özdemir, Uğur Özdemir için 11:15 de toplantı yapılmasına karar verilmiştir.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum