3. Ulusal Ereğli Tebliğ Günleri sempozyumu

3. Ulusal Ereğli Tebliğ Günleri sempozyumu

Selçuk Üniversitesi Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksek Okulu ile Ereğli Yükseköğretim Geliştirme Derneğince düzenlenen ''3. Ulusal Ereğli Tebliğ Günleri'' sempozyumuna, 24 üniversiteden 184 bilim adamın

Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Galip Oturanç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ereğli Kültür Merkezi ve okul binasında 28-29 Nisan'da düzenlenecek sempozyuma ev sahipliği yapmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.
Oturanç, 184 bilim adamı ve çok sayıda kurumdan yetkilinin katılacağı sempozyumun çok verimli geçeceğini, sosyal ve fen bilimleri olarak iki oturumda bilim adamlarının birbirinden ilginç araştırmalarını gündeme taşıyacağını belirterek, şunları kaydetti:
''Sempozyumda matematik, fizik, mühendislik, tarih, ekonomi gibi geniş tebliğ dağılımımız var. Sempozyumun veriminin artırılması için alanlara uygun oturum başkanları belirledik. Aynı anda 35 salonda ihtisas masaları kuracağız. Sempozyumdan sonra tüm sunumları bir kitapta toplayarak, bilim camiasına kazandıracağız.''
Türkiye'deki 24 üniversiteden bilim adamlarının yanı sıra 16 kurumdan da yetkililerin sempozyuma konuşmacı olarak katılacağını anlatan Oturanç, ''Konya Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Çukurova Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Karaman Devlet Hastanesi, Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Konya Şeker Sanayi ve TÜBİTAK'tan yetkililer katılacak'' dedi.
Bu yıl çağrılı tebliğ konuğunun PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk olduğunu bildiren Oturanç, Konuk'un 'Türk Tarımının Geleceği ve Konya Şeker Modellemesi' konulu bir sunum yapacağını söyledi. Oturanç, sempozyumda toplam 128 tebliğin sunulacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.