27. Reform İzleme Grubu toplanıyor

27. Reform İzleme Grubu toplanıyor

Reform İzleme Grubu'nun 27. Toplantısı, 11 Kasım'da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ev sahipliğinde Bursa'da yapılacak

Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan yapılan yazılı duyuruda, RİG’in, Türkiye’yi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma konusundaki kararlılığın temel unsurlarından biri olan siyasi reform sürecinin devamını ve reformların etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve takip etmek amacıyla 2003 yılında kurulduğu anımsatıldı.
 
Toplantıya, Bakan Arınç’ın yanı sıra, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Afif Demirkıran, Türkiye Büyük Millet Meclisi Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Tekelioğlu ve Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala’nın katılacağı bildirilen duyuruda, “Bu toplantıda, farklı inanç gruplarına mensup vatandaşlarımızla ilgili konularda kaydedilen ilerlemeler ve atılan adımlar öncelikli gündem maddesi olarak belirlenmiştir” denildi.

Duyuruda ayrıca, toplantıda AB’ye üyelik süreci kapsamında Siyasi Kriterler, Yargı ve Temel Haklar Faslı (23. Fasıl) ve Adalet, Özgürlük ve Güvenlik Faslı (24. Fasıl) konularında kaydedilen gelişmelerin ele alınacağı, önümüzdeki süreçte önem atfedilen konuların görüşüleceği kaydedildi.
AA
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.