2. Aksaray Kariyer Ve İstihdam Günü Düzenlendi

2. Aksaray Kariyer Ve İstihdam Günü Düzenlendi

Aksaray’da Kariyer ve İstihdam Günü düzenlendi. Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-Kur Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından ortaklaşa AKM’de düzenlenen programa Vali.

Aksaray’da Kariyer ve İstihdam Günü düzenlendi. Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-Kur Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından ortaklaşa AKM’de düzenlenen programa Vali Selami Altınok, Alay Komutanı Albay Mehmet Aytekin, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Rektör Mustafa Acar, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri M. Fatih Yıldız, İş-Kur Müdürü Bülent Bekin ve Dr. Ala Elcirveci ile çok sayıda davetli katıldı.

İşveren insan kaynakları ile iş arayanların buluşmasının ardından çeşitli firmaların ürünlerinin sergilendiği stantlar protokol üyeleri tarafından hizmete açılarak gezildi. Resmi açılış sonrası Vali Selami Altınok, “Aksaray’da sanayi, tarımda, hayvancılıkta, turizm ve hizmet sektöründe gerçekten hızlı bir ilerleme var. Bu ilerlemede de gelecekte bizim yerimizde olacak olan siz değerli gençler daha fazla faydalanacaksınız. Kariyer ve istikrarın birlikte at başı gittiğini bilmenizi istiyorum. Bu zamanda gerçekten neyi hedeflerseniz mutlaka o amacı gerçekleştirme noktasında çok yoğun bir çalışma göstermeniz lazım. Türkiye güzele gidiyor. Geleceğinizden daha umutlu olun. Korkularımızdan afakî düşüncelerimizden kurtuluyoruz artık. Daha özgür bir Türkiye oluşuyor, daha medeni bir Türkiye oluşuyor. Daha demokratik bir Türkiye oluşuyor. O noktaya çok hızlı gidiyoruz. Çevresine komşularına, dünyaya duyarlı bir Türkiye oluşuyor. İnsanlar daha hızlı koşuyor, daha iyi düşünüyor, kendilerini daha iyi yetiştiriyorlar. Türk insanı ne iş yaparsa yapsın dünyanın birçok ülkesine koşturarak gidiyor. Globalleşen dünyada Türkler de yerini alıyor. O bizim geleceğimizin daha iyi olacağını gösteriyor.” dedi.

Belediye Başkanı Nevzat Palta da konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Ben endüstri meslek lisesi tesviye bölümünde okudum. Daha sonra makine teknik bölümünden mezun oldum, lise fen kolu mezunuyum, 3 tane diplomam var. Daha sonra Allah nasip etti İstanbul Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bunları niye anlattım biliyor musunuz? Kendinize bir gelecek hayal etmeniz lazım. Eğer hayalleriniz büyük olursa, büyük işler başarırsınız. Hayali büyük olan insanlar büyük işler yapar. Hayali küçük olan insanlar küçük işler yapar. Çok güzel bir söz var diyor ki, (Mutlaka bir hedefiniz, bir hayaliniz olsun. Ve hayaliniz de hedefiniz de güneş olsun) diyor. Müthiş bir hedef. Eğer ıskalarsanız bile yıldızları yakalarsınız. Bu hedefler çerçevesi içerisinde kendinize bir hedef ve ulaşabileceğiniz bir noktayı mutlaka tayin edin. Tabiî ki buna ulaşmak için mutlaka ve mutlaka üzerinizdeki, birikimleri arttırmanız lazım.”

Yapılan konuşmanın ardından bazı kurumların temsilcilerine İş-Kur tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.