198 okulda 3 bin 325 kilo pil toplandı

198 okulda 3 bin 325 kilo pil toplandı

Büyükşehir Belediyesi'nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nin (TAP) katkıları ile Konya'daki ilköğretim okullarında yürüttüğü 'Atık Pil Toplama Kampanyası'nda en çok pil toplayan

Büyükşehir Belediyesi'nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nin (TAP) katkıları ile Konya'daki ilköğretim okullarında yürüttüğü 'Atık Pil Toplama Kampanyası'nda en çok pil toplayan üç okula ödülleri verildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, daire başkanları, dereceye giren okulların müdür, öğretmen ve öğrencileri katıldı. Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nden Çevre Mühendisi Neslihan Bahar, pil ve atık pillerle ilgili programda sunum yaptı.
Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ali Özer de, atık pillerin düzenli olarak toplanıp bertaraf edilmesinin önemine dikkat çekti.
Atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına yönelik Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyeleri ve TAP arasında 2009 yılında protokol imzalandığını hatırlatan Özer, şehir genelinde okullar, resmi kurumlar ve alışveriş merkezlerinde atık pil toplama noktaları oluşturulduğunu söyledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur ise, yapılan çalışmanın çevrenin korunması için önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, çocukların bu bilinçle yetişmesi için öğretmenlerin yaptığı katkıyı takdirle karşıladıklarını ifade etti.
Konuşmaların ardından Okur, kampanya kapsamında en fazla atık pil toplayan Meram Turan Bilge, Karatay Büyüksinan Mehmet-Fatma Dalan ve Selçuklu Dr. Mustafa Öten İlköğretim Okullarının müdürlerine teşekkür belgelerini verdi. Büyükşehir Belediyesi'nin bu üç okula tenis masası kuracağı bildirildi.
Kasım 2010 - Nisan 2011 arasında ilköğretim okullarında düzenlenen 2. Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası'na toplam 198 okulun katıldığı, toplamda 3 bin 325 kilogram atık pil toplandığı kaydedildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.