10 adımda güvenli doğalgaz kullanımı

10 adımda güvenli doğalgaz kullanımı

Yaz aylarının henüz başında olduğumuz için doğal gaz kullanımı kış aylarına göre oldukça az. Ancak, tüm dünyada en güvenli yakıt olarak kabul edilen doğal gazı güvenli bir şekilde kullanmak için kullanıcıların birtakım önlemler alması gerekiyor.

Bu noktada hizmet verdiği kentlerde doğal gaz konforu ve ekonomisini yaygınlaştırmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Enerya, toplumsal sorumluluk bilinciyle güvenli doğal gaz kullanımı konusunda vatandaşlara 10 maddelik bir yol haritası sunuyor.

İŞTE 10 ADIMDA GÜVENLİ DOĞAL GAZ KULLANIMI

Doğal gazı güvenle kullanmak için; Herhangi bir acil durumda 187 doğal gaz acil hattını arayın. Soba, kombi ve ocak gibi cihazların bulunduğu kapalı alanlarda açılmış olan 150 cm² kesitli havalandırma menfezlerini kesinlikle kapatmayın. Bacalı cihazları banyoya, yatak odalarına yerleştirmeyin. Bu tip cihaz bulunan yerlerde uyumayın. İstenmeyen durumlar yaşamamak için yakıcı cihazlarınızın baca ve emniyet sensörünü iptal etmeyin. Açık balkonda kullanılacak hermetik cihazları, havalandırılmış koruyucu bir kutu içinde muhafaza edin ve radyatör gidiş-dönüş borularının izolasyonunu yaptırın. Kapalı balkonda çalıştırılan açık yanmalı veya bacalı cihazlar için havalandırma menfezi açtırın. Hermetik veya bacalı cihaz bacalarında değişiklik için yetkili servis desteği alın ve orijinal yedek parça kullanın. Gaz dedektörlerini ve gaz alarm cihazlarınızı belirli aralıklarla kontrol ettirin. Tesisatta yapılacak değişiklikleri sertifikalı firmalara uygulatın. Dağıtım şirketini işlemler konusunda bilgilendirin. Güvenli tüketim için doğal gaz tesisatı, yakıcı cihazlar ve bacalarınızı yılda bir defa yetkili firmalara kontrol ettirin.Tesisatınızın daha uzun ömürlü ve güvenli olması için tesisat borularınızı boyatın. Doğal gaz kullanıcılarının baca temizliğini düzenli olarak yapması ve baca montajının yalnızca yetkili servisler tarafından yapılması büyük önem taşıyor.

HABER MERKEZİ

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.