1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sivil toplum önemli
Sivil toplum önemli

Sivil toplum önemli

Konya'da STK'larla buluşan AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, "Sivil toplum demokrasi Türkiye için çok önemli" dedi

A+A-

AK Parti Konya İl Teşkilatı, Konya’da faaliyet gösteren STK ve meslek odalarının başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi. AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’ın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda odalar ve STK’lar sorunlarını, görüş ve önerilerini paylaşma imkânı buldu. Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan; “Sivil toplum kuruşlarını dinlemeye geldik. Sizlerden aldığımız bilgi, deneyim ve görüşleri de yukarıdaki büyüklerimize iletelim” dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, Konya programı kapsamında ilk önce AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.

İL TEŞKİLATI ZİYARETİ

Ziyarette AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Milletvekilleri Mehmet Babaoğlu ve Muhammet Uğur Kaleli ile İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. İl Teşkilatı’nın faaliyetleri hakkında bilgi alan Harun Karacan daha sonra AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Konya Birim Başkanlığı’nın organize ettiği toplantıya katıldı.  Ramada Otel’deki toplantıda Konya’nın ekonomisi, ihracat ve ithalatı ile meslek odalarının sorunları, görüş ve önerileri ele alındı.

ODA TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI

Toplantıya AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, Başkan Yardımcısı Mustafa Kabakcı, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, AK Parti Konya Milletvekilleri Muhammet Uğur Kaleli ile Abdullah Ağralı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Sami Şahin, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası ve Konya Ticaret Borsası ile Konya’da faaliyet gösteren meslek odalarının başkan ve temsilcileri ile İl Başkan Yardımcıları Serhan Güngör, Mehmet Munlafalıoğlu ve birim üyeleri katıldı.  AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, sivil toplum kuruluşlarının toplum ve siyaset için önemli unsurlar olduğunu söyledi. İş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinde uzun yıllar görev yaptığını dile getiren Karacan, Türkiye'ye ve AK Parti davasına hizmet ettiğini aktardı.

Karacan, sivil toplum örgütlerinin demokrasi ve Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti; “Sivil toplum örgütlerinin tabana ne kadar vakıf olduğunu ve tabanın sesi olarak, bu sesin yukarıya nasıl yansıtılması gerektiğini bilen bir kardeşinizim. Sivil toplum kuruşlarını dinlemeye geldik. Sizlerden aldığımız bilgi, deneyim ve görüşleri de yukarıdaki büyüklerimize iletelim."

ÜLKEMİZİ GELECEĞE SİVİL TOPLUM TAŞIYACAKTIR

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat ise yaptığı konuşmada, toplantıya katılan tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür etti. Arat; “Ülkemizi geleceğe taşıyacak proje ve politikalar, sivil toplumun temsilcilerinin nezdinde ve görüşleri ile şekilleniyor. AK Parti de bir istişare partisi olduğu için sizlerin görüş ve önerilerini almak istedik. İnanıyoruz ki birlikte alacağımız yol ile Konyamız ve ülkemiz, bölgesinde ve dünyada önemli bir konuma ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

Karacan, STK Temsilcileri ile de bir araya geldi. Oda başkan ve temsilcileri ile yapılan toplantının ardından AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan ve İl Teşkilatı, Konya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile de bir araya geldi.  Bu toplantıya da Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil’in yanı sıra birçok dernek ve vakfın başkan ve temsilcileri katıldı.  Bu toplantıda da STK’ların görüş ve önerileri, şehrin sorunları ile Konya ve ülke gündemini meşgul eden meseleler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.