1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı
Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2226'ncı Kuruluş Yıl Dönümü'nü kutladı.

A+A-

Kuruluşu Büyük Hun İmparatoru Mete Han’ın tahta çıkış tarihi olan M.Ö. 209 yılı esas alınan Türk Kara Kuvvetleri 2226 yaşında.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Kara Kuvvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesaj yayınladı:

2226'NCI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

"Kara Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr mensupları, binlerce yıllık şanlı mazisinden aldığı güçle, asil Türk milletinin birliğinin, kudretinin ve vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan kahraman ordumuzun, vazgeçilmez gücünü oluşturan; aziz vatanımızın ve millî menfaatlerimizin korunması için kendisine tevdi edilen her türlü görevi, cesaret ve fedakârlıkla ifa eden Türk Kara Kuvvetlerinin 2226’ncı Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

ÖZVERİ VE GAYRETLE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel yapı taşlarından olan Kara Kuvvetlerimiz, Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Cumhuriyet orduları, Cumhuriyeti ve mukaddes topraklarını emniyetle muhafaza ve müdafaaya kadir ve hazırdır.' sözünde ifadesini bulan güvene layık olabilmek için, aziz milletimizin emrinde büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarını sürdürmektedir.

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra mücadelesine, vatana adanmışlık anlayışından hareketle yön veren Kara Kuvvetlerimiz; risk ve tehditlerin sürekli değiştiği günümüz güvenlik ortamında, özellikle güney sınırlarımız başta olmak üzere sınır güvenliğinin yanı sıra, yurt içinde terörle mücadele harekâtında, yurt dışında barışı destekleme harekâtında, sınır ötesi harekâtlarda ve üstlendiği diğer bütün görevlerde, gösterdiği üstün gayret ve kazandığı büyük başarılarla, milletimizin güvenini ve takdirini kazanmıştır.

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

TERÖRLE MÜCADELEDE YÜKSEK GÖREV ANLAYIŞI

Caydırıcılığın, sayısal üstünlükten çok modern araç ve silah sistemleri ile bütünleşmiş ve yetişmiş insan gücüne bağlı olduğu gerçeğinden hareket eden Kara Kuvvetlerimizin fedakâr personeli; son dönemde devletimizin bekası, milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğrunda yürütülen terörle mücadele harekâtında; diğer kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimizle omuz omuza gerçekleştirilen operasyonlarda, büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği sergilemiştir. Bu vesileyle, dünyanın en eski ordularından olan ve tarihin en şerefli sayfalarına emsalsiz zaferlerle imza atan Kara Kuvvetlerimizin ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde; mesai mefhumu tanımadan görev yapan kahraman ve fedakâr personelini, bu yüksek görev anlayışından dolayı içtenlikle kutluyorum.

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

BÖLGESEL VE KÜRESEL BARIŞIN, İSTİKRARIN, HUZURUN VE GÜVENİN TEMİNATI

Kara Kuvvetlerimiz; hızla değişen dünyada, bu değişimi yalnız takip eden değil, değişimin yönünü ve hızını doğru kestirerek hem değişimi yönlendiren hem de etkin, esnek ve sürekli gelişimi sürdüren bir kuvvet yapısı kazanmıştır. Önce insan yaklaşımıyla, personel gelişimine daima öncelik veren bir kuvvet olma vizyonunu canlı tutan etkin, caydırıcı ve saygın yapısıyla, dünya orduları arasında hak ettiği yüksek seviyeye ulaşmıştır. Kara Kuvvetleri; asil milletimizin emirinde, sorumluluğunun bilincinde ve güçlü yapısıyla, bu seviyeyi daha da ilerilere taşıyarak, geçmişte ve bugün olduğu gibi, gelecekte de ülke güvenliği başta olmak üzere, bölgesel ve küresel barışın, istikrarın, huzurun ve güvenin en önemli teminatlarından biri olmaya devam edecektir.

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

ŞÜKRANLARIMI VE SAYGILARIMI SUNUYORUM

Bu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; cennet vatanımızı büyük fedakârlıklarla bizlere armağan eden, başta ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ahirete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

TÜM DEĞERLİ PERSONELİ KUTLUYORUM

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak başta olmak üzere, milletimizin ve devletimizin kendisine sağladığı imkânlardan aldığı güçle Kara Kuvvetlerinin bugünlere gelmesi, üstün niteliklerle donatılması ve başarısının daha üst seviyelere taşınması için emek veren muvazzaf ve emekli tüm değerli personeli ile onlara destek sağlayan kıymetli aile fertlerini en içten duygularla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum."

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

Orgeneral Akar'dan 'Kara Kuvvetleri' mesajı 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.