1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Konya'ya 2 başkan
Konya'ya 2 başkan

Konya'ya 2 başkan

Federasyonlarda seçimlerin hız kazandığı bu dönemde 2 Konyalı isim federasyon başkanı olarak seçildi. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığına Erol Büyükbakırcı seçilirken Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu'na ise Hasan Hüseyin Öner seçildi

A+A-

Federasyon seçimlerine Konyalı isimler damga vurmaya devam ediyor. Çarşamba günü   Türkiye Bisiklet Federasyonu'nda ve  Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu'nda gerçekleşen seçimlerde 2 Konyalı isim federasyon başkanı oldu. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığına Erol Büyükbakırcı seçilirken Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu'na ise Hasan Hüseyin Öner seçildi

FEDERASYON DIŞARIDAN YÖNETİLİYOR

Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Bisiklet Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulunda iki aday yarıştı. 12 yıldır başkanlığı yürüten Emin Müftüoğlu ve Erol Küçükbakırcı’nın başkanlık için yarıştığı genel kurula, 296 delegeden 280 tanesi oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda Erol Küçükbakırcı 180 oy alarak yeni başkan seçildi. Eski başkan Emin Müftüoğlu ise 99 oyda kaldı.Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığına seçilen Erol Küçükbakırcı seçimde delegeye yaptığı konuşmada, milli sporcu sayısındaki düşüş ve ümitsizlik yönetime beni başkanlığa aday olmaya sevketti diyerek şunları söyledi: "Öncelikle mevcut duruma bakmalıyız. En fazla ödenek alan 4. federasyon ve en az lisanslı sporcuda 25. Sıradayız. Ben Olimpiyat madalyası dışında madalyayı kabul etmiyorum. Olimpiyat dışındaki işler boş işler. Bisiklet federasyonu maalesef dışarıdan yönetiliyor. Adaletsizlik, sporcu sayılarındaki düşüş ve ulusal desteğini kaybetmiş olduğu için başkanlığa aday oldum" dedi. Bisiklet Federasyonuna yeni Başkan seçilen Erol Küçükbakırcı’nın yönetimi, Yavuz Erence, İrfan Çelik, Mustafa Akış, Bilal Macit, M.Berat Alphan, Ergün Güler, Sinan Çetin, Aysel Ataş, Mehmet Oğuz, Fatih Sert, Bayram Akgül, Ahmet Sancaktutan, Mehmet Zeki Mutlu ve Hakan Kıpık’tan oluştu.

ÇOCUKLARIMIZA ÖNEM VERECEĞİZ

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonunda Hasan Hüseyin Öner başkanlığa seçildi. Gençlik ve Spor Bakanlığında yapılan olağan genel kurulda, başkanlık için 2 aday yarıştı. 131 delege oy kullanırken, oyların 77'sini alan Öner, federasyonun yeni başkanı oldu. Diğer aday Ercan Durmuş ise 52 oyda kaldı. Oylamada 2 oy geçersiz sayıldı.Divan Kurulu başkanlığını Sadık Sırıt'ın yaptığı genel kurulda, 2015-2016 yılı faaliyet, mali ve denetim raporları oy çokluğuyla ibra edilmedi.

Hasan Hüseyin Öner, yeni dönemde ilk olarak adaleti tesis etmek için çalışacağını ifade ederek, "Önem verdiğimiz tek şey çocuklarımız olacak. Geçtiğim 4 yılda hakları yendi, önleri kesildi. Onları en güzel yerlere kol kola taşıyacağız. Yönetimimiz süresince hiçbir adaletsizliğe yer vermeyeceğiz. Hakemlerimizin gelişimlerine katkı sağlayıp, yurt dışı faaliyetlerinde yer almalarını sağlayacağız. Sponsorluk çalışmalarına ağırlık vereceğiz." dedi. Öner, "Hedefimiz Avrupa, dünya, olimpiyatlar olacak. Olimpiyatlarda ülkemizi temsil etme başarısı gösteren İlke Özyüksel'in yanına 3 sporcu daha ekleyerek 2020 Tokyo Olimpiyatları'na gidip, kürsüye çıkma hedefimizi gerçekleştirmek için mücadele edeceğiz. Bizim sporcularımızda büyük başarılar elde edecek güç var. Atıcılık, eskrim, yüzme, binicilik bizim genlerimizde olan sporlar." diye konuştu.Hasan Hüseyin Öner başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:Şemsettin Yelmen, Mesut Öztürk, Yıldıray Yoldar, Necdet Gürsoy, Burhan Yılmazer, Bülent Erdem, Harun Utcu, Ercan Çakar, Çetin Günday, Uğur Başkan, Birol Uçar, Mustafa Özarslan, Alper Şenkal, Mehmet Çolakoğlu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.