1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Siyaset çözüm üretme makamıdır  
Siyaset çözüm üretme makamıdır   

Siyaset çözüm üretme makamıdır  

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, siyasetin ülkenin problemlerine çözüm üretmek için yapılması gerektiğini belirterek, Siyaset, ülkenin problemlerini belirleyip, o problemlere çözüm üretme makamıdır'' dedi

A+A-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Konya'da partisi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Bizim Ora Düğün Salonu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Saadet Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Lütfi Yalman, Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Saadet Partisi İl Müfettişi Ali Mücevher, eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, eski Karatay Belediye Başkanı Mehmet Şen, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Korkmaz, AGD Bölge Başkanı Mehmet Küçükgünay, AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak ve çok sayıda partili katıldı. Partili gençler tarafından meşalelerle karşılanan Karamollaoğlu, yemeğin ardından davetlilere seslendi. Libya, Yemen, Bangladeş, Keşmir ve Filistin örneğini vererek nereye göz atılsa, kan ve gözyaşına şahit olunduğunu aktaran Karamollaoğlu, bu durumun kendilerini derinden yaraladığını ifade etti.  Karamollaoğlu, siyasetin ülkenin problemlerine çözüm üretmek için yapılması gerektiğini belirterek, ''Siyasetçiler, birbirlerine laf yetiştirebilmek için konuşup, karşı taraftaki insanı, kendisiyle beraber olmayan insanları sıkıntıya sokmak, mağlup etmek, ezmek, lafının etkisi altında bırakmak için siyaset yapmamalılar” dedi.

2-094.jpg

DÜNYADA BARIŞ VE HUZURA İHTİYACIMIZ VAR

Batı dünyasında Müslümanlara karşı kin ve nefret duygusunun doruğa çıktığını savunan Karamollaoğlu, şunları kaydetti: "Yeni Zelanda'da camide ibadet sırasında Müslümanlar katledildi. İnsanlar ibadete hazırlanırken, katledildi. Onun arkasından kilise ve havralara saldırı oldu. Hangi dine mensup olursa olsun ibadethanelerin hiçbirine ve insanlara bu tip saldırıların yapılmasını tasvip etmeyiz. Dünyada barış ve huzura ihtiyacımız var. Elhamdulillah Saadet Partisi ve Milli Görüş olarak 50 yıldır siyasi sahada bu hedeflerin gerçekleşebilmesi için ciddi çalışmanın içine girdik. Zaman geldi başarılı olduk. Zaman geldi iftiralara ve sıkıntılara maruz kaldık ama hiçbir zaman vazgeçmedik bunu dava edindik. Bugün de aynı duyguları yaşıyoruz."  

ÖNCE NEDEN BAŞARAMADIKLARINI İDRAK ETSİNLER

Siyasetin nasıl yapılması gerektiğine de değinen Karamollaoğlu, şöyle konuştu: ''Siyasetçiler, birbirlerine laf yetiştirebilmek için konuşup karşı taraftaki insanı, kendisiyle beraber olmayan insanları sıkıntıya sokmak, mağlup etmek, ezmek, lafının etkisi altında bırakmak için siyaset yapmamalılar. Siyaset, ülkenin problemlerini belirleyip, o problemlere çözüm üretme makamıdır. Bu işi beceremeyenler, başaramayanlar muhalefete söz yetiştireceklerine, kabahat yükleyeceklerine, önce neden başaramadıklarını idrak etmek mecburiyetindeler. Kim olursa olsun. Bir işin başına geçtikten sonra aradan bu kadar uzun zaman geçtikten sonra, eğer ülkede beklenen refah sağlanamamış, huzur sağlanamamış, ülke beklendiği gibi kalkınamamışsa, neden kalkınamadıklarını, nerede yanlış yaptıklarını kendilerinin belirlemesi icap eder. O zaman doğruyu bulmak mümkün olur. O zaman yanlıştan caymak, doğru istikamete yönelmek mümkün olur. Ama suçlamalarla hiçbir yere gidemeyiz.''

GENEL MERKEZ BİNASI İÇİN YARDIMA İHTİYACIMIZ VAR

Saadet Partisi’nin yeni genel merkezi binası hakkında da bilgi veren Karamollaoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Hak bildiğimiz yolda mücadele etmekle kendimizi mükellef addediyoruz. Bu hem toplumumuza hem de Allah'ın bahşettiği nimetlere karşı yapmamamız gereken bir çalışmadır. Bildiğiniz gibi tam seçimin ardından yıllarca karargah edindiğimiz binamızdan çıkarıldık. Biz de kanuna uyarak binamızı terk ettik. Şimdi yeni bir bina bulmak mecburiyetindeyiz. Hamdolsun uygun bir yer bulundu. Gerekli sözleşmeler imzalandı. Şimdi iş buranın ücretini ödemeye kaldı. Ramazan vesilesiyle herkes hayır yapmaya yatkındır. Bundan dolayı Konyalı kardeşlerimizin üzerlerine düşen vazifeyi yerine getireceklerini umuyorum. Hatta umduğumuzdan daha iyi olacağını bekliyorum. Bir karargâh, bina ve genel merkez olmadan çalışmak mümkün değil. Bu bizim için bir vecibe. Binanın satın alınabilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması için çok ciddi kampanya ve yardıma ihtiyacımız var."

SEÇİMLERDE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

3-078.jpg

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam da konuşmasında şunları söyledi: “Seçimden sonra ilk defa bir araya geldik. Bu seçimde emeği geçen belediye başkan adaylarına, belediye meclis üyesi adaylarına, hanım kardeşlerimize, il ve ilçe teşkilatlarına ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum. Bugün bizleri kırmayıp programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Genel başkanımıza ve genel başkan yardımcılarımıza da teşekkür ediyorum.” Konuşmaların ardından iftar yemeği programı sona erdi.

 

İBRAHİM BÜYÜKEKEN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.