1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Konyaspor'dan bir açıklama daha
Konyaspor'dan  bir açıklama daha

Konyaspor'dan bir açıklama daha

Atiker Konyaspor mali tablo ile ilgili açıklama yaptı. Kurulu olarak gündemi bir süredir gereksiz yere meşgul eden ancak taraftarlarımızın aklında soru işareti kalmaması ve daha fazla bilgi kirliliği yaşanmaması için bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur

A+A-

 

Konu hakkında kulübün açıklaması şöyledir…

31.05.2018 tarihi baz alınarak kulüp denetçisi SMMM Gökhan Kemal UYSAL tarafından hazırlanmış olan raporda gelir gider farkı 26.348.755 TL. olarak tespit edilmiştir. 
Raporun gelirler kısmında yer alan 13.111.267 TL. alıcılar hesabı bakiyesinin 31.05.2018 tarihi itibari ile vadesi geçmiş olup tahsil edilme durumunun belirsizliğinden dolayı hazır değer gibi görülemeyeceğinden gelir gider farkına ilave edilmelidir. 
Diğer taraftan, 2017/18 sezonuna ait maç başı ve sözleşmesel bonusların ödendiği tarihte giderleştirilen 7.623.973 TL.lik tutarı hak edildiği halde ödeme gerçekleşmediği için hazırlanan rapora yansımamıştır. 
Sonuç itibari ile raporda belirtilen 26.348.755 TL.lik gelir gider farkına yukarda zikredilen rakamların ilavesi ile oluşan reel borç tutarı 47.083.995 TL.ye ulaşmaktadır. 

Öte yandan 08.06.2018 tarihli Konyaspor Kulübü Derneğinin Olağanüstü Genel kurulunda ibra edilmiş olan bilançosunun ilgili hesapları incelendiğinde; yukarıda belirtilen reel borç tutarının da üzerinde bir rakama ulaşılacağı görülecektir.

Bu doğrultuda her şeyden önce imzasız basın bültenleriyle kaçak dövüşenler ve onların 2017-2018 sezonu başında tam yetkiyle görevlendirdiği kişilerin kulüp tarihimizin en büyük mali kamburunu oluşturan transferlerle ilgili camiamıza hesap vermeleri beklenmektedir. Bizler icraatlarımızın tamamı hakkında sıklıkla kamuoyunu bilgilendiriyoruz ve bu politikamıza aynı şekilde devam edeceğiz. Ancak bir sezon önce vicdanları yaralayan transfer planlamalarıyla ilgili hesap veremeyenlerin hesap sormaya kalkmalarını camiamızın takdirine bırakıyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.