Zonguldak Tso, Beü’yü Ziyaret Etti

Zonguldak Tso, Beü’yü Ziyaret Etti

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve beraberindeki heyet, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in davetlisi olarak Üniversite Konukevi’ndeki yemekli toplantıya katıl...

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve beraberindeki heyet, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in davetlisi olarak Üniversite Konukevi’ndeki yemekli toplantıya katıldı.

Üniversite Konukevi’nde gerçekleşen toplantıya Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Zonguldak TSO Meclis Başkanı Zafer Sağlam, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Faruk Yıldız, Yücel Mercimek, Mustafa Özkan, Zeki Tosun, Hamdi Öztürk, Kadın Girişimciler Kurulunu temsilen Ayşen Orhan, Emine Tosun, Genç Girişimciler Kurulunu Temsilen İdil Papila ve Eda Demir katıldı.

Toplantıda Zonguldak ekonomisi, göç, Üniversite sanayi işbirliği konuları ayrıntılı olarak konuşuldu. Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir Rektör Özer’in nazik davetinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Demir: “Bülent Ecevit Üniversitesi’nin çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Üniversitemizin yapacağı her türlü çalışmanın içinde memnuniyetle bulunmak isteriz. Zonguldak TSO olarak bu tür toplantıların çok faydalı olduğunu ifade etmek isterim” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odasının Zonguldak için çok önemli bir işlev gördüğünü belirten Rektör Özer toplantı ile ilgili şunları söyledi:

“Üniversite olarak Zonguldak için canla başla çalışan kurum ve kuruluşlarla zaman zaman istişare toplantıları yapıyoruz. Yaptığımız bu toplantılarda hem üniversite olarak görüş ve önerilerimizi ilk ağızdan ifade etmiş oluyoruz hem de kurum ve kuruluşlarımızın üniversite ile ilgili beklentilerini düşüncelerini öğrenmiş oluyoruz. Üniversiteler, içinde bulundukları şehirle etkileşim içinde olmalı ve her alanda işbirliği yapabilmelidirler. Bilimsel olduğu kadar, yerel paydaşlarla profesyonel işbirlikleri kurmak da üniversitelerin öncelikleri arasında olmalıdır. Bu tür bölge ve şehir etkileşimleri, kalkınmaya katkı sağlamaktadır. BEÜ, Zonguldak için; insan kaynakları, bilgi, eğitim, iş ve sosyal hizmetler konusunda eşsiz bir konumdadır. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası da bu kapsamda sürekli görüş alış verişinde bulunduğumuzun kurumların başında gelmektedir. Şehrin göç sorununu, ekonomik konuları ve diğer konuları konuşurken, değerlendirme yaparken Ticaret ve Sanayi odasından bağımsız ele alamazsınız. Üniversite olarak Zonguldak’la ilgili yaptığımız tüm çalışmaları başta Zonguldak Valiliği olmak üzere tüm paydaşlarımızla değerlendiriyoruz. Örneğin, açmayı planladığımız bölüm ve programları şehrimizin ve bölgemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak açıyoruz. Bu yıl öğrenci sayımız 32 bini buldu. Bu da şehre önemli bir dinamizm getiriyor.”

Zonguldak’ın sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı yenilen yemeğin ardından sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.