Zeytinli’ye Halk Kütüphanesi

Zeytinli’ye Halk Kütüphanesi

Edremit Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Zeytinli Mahallesinde bulunan belediyeye ait bir binanın Halk Kütüphanesi şubesi olarak kullanılmak üze...

Edremit Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Zeytinli Mahallesinde bulunan belediyeye ait bir binanın Halk Kütüphanesi şubesi olarak kullanılmak üzere 10 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığına bedelsiz tahsisine karar verildi.

Edremit Belediyesi Şubat ayı olan meclis toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Toplantıda 27 ana gündem ve önergelerle gündeme dahil edilen 4 madde olmak üzere toplam 31 gündem maddesi görüşüldü. Zabıta hizmetlerinde çalışan personel için ödenecek 2015 yılı fazla çalışma ücretinin tespiti, belediyede çalıştırılacak İşyeri hekiminin 2015 yılı aylık ücretinin belirlenmesi, mülkiyeti Edremit Belediyesi tüzel kişiliğine ait, Zeytinli Mahallesi Kadir Esen Caddesi, No:65/1 A/6 adresinde bulunan binanın Zeytinli Halk Kütüphanesi şubesi olarak kullanılmak üzere 10 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığına bedelsiz tahsisine karar verildi. Ayrıca Edremit’te Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulabilmesi için İmar planları başta olmak üzere diğer işlemlerin başlatılması için karar alındı. İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi. Ayrıca komisyonlardan gelen raporlarda tek tek görüşülerek karara bağlandı. Edremit Körfez Dağcılık ve Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü ile Gazicelal Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin yardım talepleri Kültür, Sanat ve Spor Komisyonu’na havale edildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Meclisimizde aldığımız kararların Edremit’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve izleyici olarak salonda bulunan yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.