Yozgatlı Çiftçiler Tkdk’den 13. Dönem Proje Teslim Süresinin Uzatılmasını İstiyor

Yozgatlı Çiftçiler Tkdk’den 13. Dönem Proje Teslim Süresinin Uzatılmasını İstiyor

Yozgat’ta Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteklerinden yararlanmak için proje hazırlayan çiftçiler 10 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan ve 10 Şubat tarihinde sona erecek olan 13.Ba...

Yozgat’ta Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteklerinden yararlanmak için proje hazırlayan çiftçiler 10 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan ve 10 Şubat tarihinde sona erecek olan 13.Başvuru Çağrı İlanında proje teslim süresinin uzatılmasını istiyor.

İbrahim Okur isimli proje danışmanı, TKDK destekleri ile çiftçilerin teknolojik modern alet ve ekipmanlara kavuştuğunu belirterek, “Çiftçilerimiz gerek kendileri gerekse bizlere getirerek TKDK için proje hazırlatarak desteklerden faydalanıyor. Fakat bakanlığın Web sitesinde yapılan alt yapı değişikliği nedeniyle sisteme girmekte sıkıntılar yaşıyoruz. Bu yüzden onlarca çiftçimizin projelerini hazırlığı tamamlanamadı. Bunun yanı sıra çiftçilerimizden istenilen belgelerde halen elimize ulaşmadı. Bu durum proje başvuru tarihine yetişmeyerek bir sonraki çağrı dönemine sarkmasına sebep olacak. Bu yüzden bakanlığımızın 10 Şubatta sona erecek olan 13. Çağrı dönemi başvuru süresinin uzatılmasını istiyoruz” dedi.

Çiftçiler de projelerini yetiştiremedikleri ifade ederek başvuru süresinin uzatılmasını istedi. Kadir Altıntaş isimli çiftçi, TKDK’nin 13. Çağrı dönemi için proje hazırlıklarına başladıklarını ancak istenilen belge ve dokümanları henüz tam hazırlayamadıklarını belirterek, “ 10 Şubatta sona erecek proje teslim süresinin uzatılmasını istiyoruz. Sadece ben değil benim gibi onlarca kişi projesini yetiştiremedi. Bu süre uzatılmazsa yaptığımız masraflar harcadığımız emekler boşa gidecek. Bunun yanında AB tarafından ülkemize ayrılan paralarda gitmiş olacak. Bu sebeple Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından ve TKDK’den proje teslim süresinin uzatılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.