Yozgat 112’ye 7 Adet Ambulans Takviyesi

Yozgat 112’ye 7 Adet Ambulans Takviyesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne tam donanımlı 7 ambulans gönderildi.Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, Sağlık Bakanlığı’nın illerin nüfus ve nakil sayılarına göre planlamal...

Sağlık Bakanlığı tarafından Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne tam donanımlı 7 ambulans gönderildi.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, Sağlık Bakanlığı’nın illerin nüfus ve nakil sayılarına göre planlamalar yaparak ambulans dağıtımını yaptığını belirterek, bu kapsamda Yozgat’a 7 tane nakil 112 ambulansı verildiğini söyledi. Yozgat il genelinde toplam ambulans sayısının 67’ye ulaştığını ancak bunların 5 tanesinin çok kullanımdan dolayı hizmet dışına alınacağını ifade eden Şahin, “Müdürlüğümüze gönderilen ambulansları biz de ihtiyacı olan ilçelerimize tahsis edeceğiz” dedi.

Ambulansların tam donanımlı olduğunu buna ilaveten yeni gelen ambulanslarda kamera kayıt sisteminin bulunduğunu vurgulayan Dr.Şahin, “Sağlık Bakanlığımızın yeni uygulaması ile ambulans yola çıktığında kayıt işlemine başlıyor. Bu sırada ambulansa yol veren ve vermeyen bütün araçlar kayıt altına alınıyor. Yol vermeyen sürücüler görüntülerle birlikte emniyet müdürlüklerine gönderilerek, o araç plakalarına gerekli cezai işlem uygulanacak. Yine yeni ambulanslara navigasyon cihazları yerleştirilerek, sürücüler belirtilen adreslere daha kolay ulaşılması sağlanacak. Bütün 112 acil servis ambulanslarımızda, acil bir durumda müdahale edilebilecek her türlü donanıma sahiptir. Bir hastanenin yoğun bakımına yakın malzemeler var. Acil serviste bulunan her malzeme var bu ambulansta mevcuttur” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.