Yolluk Ve Yevmiye İle İlgili Açıklama

Yolluk Ve Yevmiye İle İlgili Açıklama

Merkezi Siirt’te bulunan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Selman Aksu, görevde yükselme sınavı ile ilgili yolluk ve yevmiyelerinin alınması için yaptıkları resmi başvurunun kazanımla son...

Merkezi Siirt’te bulunan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Selman Aksu, görevde yükselme sınavı ile ilgili yolluk ve yevmiyelerinin alınması için yaptıkları resmi başvurunun kazanımla sonuçlandığını söyledi.

Tüm Eğitim çalışanları Sendikası Genel başkanı Selman Aksu, 13 Eylül 2014 tarihinde Mili Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genelinde açmış olduğu görevde yükselme sınavına katılan eğitim çalışanlarının yolluk ve yevmiyelerini almaları 30 Eylül 2014 tarihinde yaptıkları resmi başvurunun olumlu sonuçlandığını belitti. Aksu, "Daha önce bu ve buna benzer sınavlara katılmak üzere il dışına giden eğitim çalışanları hiç bir şekilde herhangi bir yolluk ve yevmiye alamıyordu, ancak bu kazanımla artık eğitim çalışanlarımız her kademedeki sınavlara katılmak üzere il dışına çıkmaları halinde bunu emsal göstererek hiçbir aracıya gerek duymadan yolluklarını alabilirler. Hatta daha önce de şube müdürlüğü gibi sınavlara katılan Türkiye’nin her ilinde görev yapan Eğitim çalışanları da sendikamızın bu önemli kazanımını emsal göstererek geçmişten kalan yolluk ve yevmiyelerini alabilirler. Bu sayede artık ücra bir ilde genel merkezli bir sendikanın kazanım elde edemeyeceği algıları da ortadan kaybolmuş ve tüm Türkiye’de görev yapan Eğitim çalışanlarının haklarını alabilmeleri için önemli bir görev üstendiğini ispatlamıştır. Artık söz sahibi, üyelerinin hakkını hizmet sınıfı ayrımı yapmadan arayan ve üyelerinin uğradığı hak kayıplarının telafisi için gerek hukuki gerekse idari yönden haklarını sonuna kadar kovalayan bir sendika mevcuttur. Yakın zamanlarda daha önemli kazanımlar elde etmek üzere yaptığımız başvuruların olumlu sonuçlanacağından eminiz" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.