Yeni Yılda Stajyer Sürücü Uygulaması Başlıyor

Yeni Yılda Stajyer Sürücü Uygulaması Başlıyor

Malatya’daki sürücü kursları, yeni yılda stajyer dönemine başlanılacağını hatırlatan, ehliyetini henüz almayan sürücüleri uyardı.Sürücü kursu eğitmenleri, ehliyetini almayı hak kazanan sürücülerin yen...

Malatya’daki sürücü kursları, yeni yılda stajyer dönemine başlanılacağını hatırlatan, ehliyetini henüz almayan sürücüleri uyardı.

Sürücü kursu eğitmenleri, ehliyetini almayı hak kazanan sürücülerin yeni yıla girmeden ehliyetlerini almaları konusunda çağrıda bulundu. Yeni yılda stajyer döneminin başlayacağını belirten Sürücü Kursu Eğitmeni ve Sürücü Kursu işletmecisi Hasan Söğüt, Ocak ayından önce ehliyet almaya hak kazanan sürücülerin ehliyetlerini alarak dosyalarını kapattırması gerekiğini ifade etti. Söğüt “ Yönetmelikte yapılan değişiklikle yeni yasa ile bilindiği üzere ilk defa sürücü belgesi alan sürücü adayları ile herhangi bir sebepten dolayı sürücü belgesi iptal edilmiş olup yeniden sürücü belgesi alanlar, belgenin alındığı tarihten itibaren 2 yıl sürüyle aday sürücü olarak kabul edilecekler. Eğer aday sürücü 2 yıl içinde 3 kez ışık ihlali yaparsa sürücü belgesi geri alınacak. Yine sağa-sola ve dönel kavşaklarda yayalara, bisiklet kullanıcılarına geçiş hakkını üç kez ihlal etmesi durumunda, emniyet kemeri üç kez takılmaması durumunda, okul geçitlerinde öğrenci geçişlerini üç kez ihlal etmesi durumunda sürücü belgeleri geri alınacaktır. Sürücü adayının uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri bir kez almış olması durumunda da belgenin geri alınacak. Bu uygulamalara maruz kalınmaması için Ocak ayından önce ehliyet almayı hak kazana sürücülerin ehliyetlerini bir an önce almalı gerekir” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.