Yeni Nesil Süt Tankeri Kuşadası’nda Sergileniyor

Yeni Nesil Süt Tankeri Kuşadası’nda Sergileniyor

Yeni nesil araçlar fuardaki yerini alacak OKT’nin Türkiye’ye kazandırdığı ve ilk defa üretilen yeni nesil Süt Tankeri, Canlı Hayvan ve Yem Taşıma Araçları Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde gerçekleştir...

Yeni nesil araçlar fuardaki yerini alacak OKT’nin Türkiye’ye kazandırdığı ve ilk defa üretilen yeni nesil Süt Tankeri, Canlı Hayvan ve Yem Taşıma Araçları Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda görücüye çıktı.

2015 yılında OKT tarafından Türkiye’de ilk defa üretilen yeni nesil Süt Tankeri, 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda sergilendi ve basın lansmanı gerçekleştirildi. 28 bin litre taşıma kapasiteli, 7 bin 780 kg boş ağırlık ve şasi üzerinde birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak OKT teknolojisiyle üretilen yeni nesil Süt Tankeri, fuar süresince ziyaretçiler tarafından incelenebiliyor. Türkiye şartlarına uygun, hayvancılık sektörünün ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilen Canlı Hayvan Taşıma Aracı da ilk ve tek yerli üretim araç olarak fuarda sergileniyor. Dünya standartlarında üretim kalitesi ile canlı hayvan taşıma sektörüne 7 yıldızlı otel konforu sunan OKT’nin yeni aracı, hayvanların doğal hareketlerinde hiçbir kısıtlama olmaksızın, son teknoloji iklimlendirme ve aydınlatma ile konforlu, güvenli ve hijyenik bir yolculuk yapmasını sağlıyor. OKT yem aracı ile de ürün gamını genişleterek eliptik kesitli tasarım, yüksek mukavemetli, ithal, özel alaşımlı alüminyum malzemeden ürettiği Yem Taşıma Aracını fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yenilikçi düşünce ve inovatif yaklaşım ile üretilen Yem Taşıma Aracı; W açılı, içerisinde malzeme kalmasını önleyen, özel çift helezon sistemi ile hızlı boşaltım imkânı sağlayan gövde tasarımı ile sektöre yenilikler getiriyor.

Kuşadası’nda devam eden Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı kapsamında yeni nesil süt tankerinin basın lansmanında konuşan OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, “OKT olarak araçüstü ekipman ve treyler sektörünü her geçen gün inovatif ürünler ile tanıştırmaya devam ediyoruz. Avrupa standartlarında optimizasyon ve standardizasyon faaliyetleriyle geliştirdiğimiz süt, canlı hayvan ve yem taşımacılığına yönelik yeni nesil araçlarımızı Kuşadası’ndaki Canlı Hayvan Fuarı’nda sergiliyoruz. Sektörümüzdeki artan ihtiyaçlar doğrultusunda ürün gamımızı sürekli genişletiyoruz. Taşıma sektörünün hizmetine sunduğumuz araçlar ile OKT’nin bugün küresel düzeyde rekabet edebilir araç üstü ekipman ve treyler ürettiğini herkese göstermektedir. Artık geldiğimiz noktada, sektörün ihtiyaçlarını anlayarak yenilikçi araçlar üreten, sektöre yön veren ve her şeyden önemlisi yaptığı her işi sosyal sorumluluk bilinci ile hayata geçiren bir firmayız. Bu anlayış ile hem sektörümüzü geleceğe taşıyor hem de ülke ekonomimize katma değer sağlıyoruz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.